COPILĂRII

Bilanț festiv cu premii și diplome la Școala „Nicolae Bălcescu”

 

La Școala Gimnazială Nicolae Bălcescu din Arad s-a încheiat cu brio anul școlar 2015-2016. Un an plin de rezultate excepționale atât la clasă cât și la numeroasele concursuri școlare sau extrașcolare la care au participat elevii din toate clasele. În cadrul festivității de sfârșit de an școlar au fost felicitați și premiați cei mai buni și merituoși elevi ai școlii. Micuții grupelor pregătitoare și cei ai claselor întâi, conform sistemului actual de premiere în învățământ, nu se premiază, dar, cu siguranță și ei au avut rezultate excepționale în anul care se încheie.

Rezultatele excepționale ale elevilor  nu sunt altceva decât rodul muncii unor dascăli excepționali. După rezultatele obținute de elevi la clasă, individual , sau pentru școala pe care au reprezentat-o la diferite concursuri, se poate aprecia sincer că școala Nicolae Bălcescu din Arad este o  familie mare, o echipă unită și determinată care poate fi exemplul pozitiv în rândul școlilor și speranța că viitorul nostru se limpezește prin muncă și prin educație.

Astfel:

 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ pentru  elevii de foarte bine la toate disciplinele ai clasei  a – II- a  A

1.Aga Marian

2.Burtea Patrik

3.Carpine Teodora

4.Coandă Rudy

5.Costescu Alejandru

6.Dumea Dragoș

7.Ghiran Bianca

8.Knap Artur

9.Luță Natalia

10.Meseșan Alexandru

11.Milaș Alexandru

12.Moț Ștefania

13.Muscalu Darian

14.Nichita Ioana

15.Peter Daniel

16.Popa Alisa

17.Răveanu Andrei

18.Ropotă Diana

19.Sîngeorzan Elena

20. Sîrbu Alejandro

21.Timiș Erik

22. Vințieler Ștefania

 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ pentru  elevii de foarte bine la toate disciplinele ai clasei  a – II- a  B

1.Baltă Răzvan

2.Băețanu Alexandra

3.Bontea Richard

4.Feier Roberta

5.Ile Florin

6.Lingurar Denis

7.Lungu Clarisa

8.Matei Andreea

9.Mititelu Dănuț

10.Mus Călin

11.Pantea Roland

12.Popa Bianca

13.Popa Mario

14.Tănase Isabela

15. Vlădășel Gabriela

 

REZULTATE OBȚINUTE DE ELEVII CLASELOR a-II-a la competiții și concursuri extrașcolare:

1.Meseșan Alexandru – competiții sportive, multiplu campion european și balcanic la karate

2.Luță Natalia, Milaș Alexandru, Răveanu Andrei și Sîngeorzan Elena- premii la concursuri de creații literare și artistice

 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ pentru  elevii de foarte bine la toate disciplinele ai clasei  a – III- a  A

  1. Davidhazy Anita
  2. Davidhazy Miriam
  3. Fodor Larisa
  4. Ghid Raluca
  5. Nașcu Denisa
  6. Rad Silviu
  7. Rus Bogdan
  8. Stitzl Carla
  9. Szakacs Anamaria

 

DIPLOME pentru  elevii de cu doar un calificativ de  bine  ai clasei  a – III- a  A

1.Moldovan Patricia

2.Roman Ștefan

 

DIPLOME pentru  elevii de cu două calificative de  bine  ai clasei  a – III- a  A

1.Burz Tania

2.Chiriloaei Roberta

 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ pentru  elevii de foarte bine la toate disciplinele ai clasei  a – III- a  B

1.Hegyi Timeea Roberta

2. Ilioni Luca Daniel

3.Măgurean Andrei

4.Neagu Darius

5.Onofrei Adrian Sorin

6.Robu Roberta Maria

7.Toth Flavia Ștefania

8.Tucan Bianca Giorgiana

 

DIPLOME pentru  elevii de cu doar un calificativ de  bine  ai clasei  a – III- a  B

Budurișan Ayleen

 

DIPLOME pentru  elevii de cu două calificative de  bine  ai clasei  a – III- a  B

1.Dan Florin Constantin

2.Rad Tabian Mihai

 

PREMII SPECIALE CLASA a-III-a A

1.Fodor Larisa – locul I la concursul national de pictură pe sticlă

2.Roman Ștefan – locul I la concursul de Judo

 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ pentru  elevii de foarte bine la toate disciplinele ai clasei  a – IV- a  A

1.Banciu Raisa

2.Boleacu Daria

3.Burzan Gabriela

4.Jiv Amalia

5.Martincsek Mandy

6.Marțîn Delia

7.Nemenciuc Alessia

8.Roz Larisa

9.Șipanu Denisa

10.Tripon David

 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ pentru  elevii de foarte bine la toate disciplinele ai clasei  a – IV- a  B

1.Goldiș Diana

2.Gui Ariana

3.Mihota Norbert

4.Păiușan Ilinca

5.Rus Alexandra

6.Sulincean Daiana

7.Truțu Casiana

 

DIPLOME pentru  elevii de cu doar un calificativ de  bine  ai clasei  a – IV- a  B

1.Handra Alexandru

2.Laza Mario

3.Popa Bianca

4.Mureșan Sara

5.Nicola Bianca

6.Lajtar Raluca

7.Hanciuța Luca

8.Barbă Ovidiu

 

DIPLOME DE EXCELENȚĂ pentru  elevii de foarte bine la toate disciplinele ai clasei  a – IV- a  C

1.Micloș Cristian Ovidiu

2.Mona Raoul Rafael

3.Popa Naomi

 

DIPLOME pentru  elevii de cu doar un calificativ de  bine  ai clasei  a – IV- a  C

1.Ciobanu Răzvan

2.Corchiș Diana

3.Ilinca Florina

4.Vărșendan Sergiu

 

CLASA a-V-a A

Balint- Foro Izabella – premiul I , media 9,76

Michiu Alexandru și Tumele Iasmina – premiul II , media 9.66

Rotaru Ioniță Cristina- premiul III, media 9,53

Ludanyi Miruna- mențiune I, media 9,36

Kirichner Erwin- mențiune II, media 9,16

 

CLASA a-V-a B

Bocșa Cristina și Tira Alexandra- premiul I, media 9,96

Varga Sebastian- premiul II, media 9,80

Rusu Bogdan- premiul III, media 9,56

Oprea Erik- mențiune I, media 9,50

Borhan Raul- mențiune II, media 9,30

Aioanei Noemi, Avram Alexandru și Hididiș Anca – mențiune III, media 9,23

 

CLASA a-V-a B – premii speciale la concursuri și competiții sportive

Barna Larisa – gimnastică aerobică

Rusu Bogdan – înot

Minea Alin – karate

 

CLASA a-VI-a A

Dănilă Daniela , Martin Alin și Voinea Adrian – premiul I , media 10

Konyaty Daniel ȘI Nica Sergiu- premiul II, media 9,87

Bej Robert- premiul III, media 9,15

Fehurvari Oana, Costaniuc Alexandra, Timiș Cristian, Popuța Adrian și Cidem Simona – mențiune

 

CLASA a-VI-a A – participare excepțională a elevului Martin Alin la:

Faza județeană a olimpiadei de fizică – mențiune

Faza județeană a olimpiadei de matematică cu calificare la faza națională – premiul I

Concursul interjudețean de matematică Traian Lalescu desfășurat la Deva- mențiune

 

CLASA a-VI-a B

Pop Alexandra – premiul II, media 9,09

Lature Cristian, Balasz Patrik și Pop Rolanda- mențiune

 

CLASA a- VII-a A

Onofrei Gabriela Cristiana- premiul I, media 9,83

Iordache Maria Denisa- premiul II, media 9,61

Naida Sergiu- premiul III, media 9,55

Gligor Victor Grațian- mențiune I, media 9,50

Hedeșan-Pătroi Ștefania- mențiune II, media 9,50

Șod Maria Elena- mențiune III, media 9,33

 

CLASA a- VII-a A premii speciale

Szabo Claudia – locul III secțiunea power point, concurs interjudețean

Onofrei Gabriela Cristiana – mențiune secțiunea power point, concurs interjudețean

Iordache Maria Denisa – rezultate în acțiuni de voluntariat

Meseșan Adrian Liviu- rezultate la concursuri sportive internaționale

 

CLASA a- VII-a B

Dîmb Sorana – premiul I, media 10

Takacs Carina – premiul II, media 9,86

Păiușan Tudor – premiul III, media 9,81

Belan Mădălina ( 9,72), Barbura Andreea ( 9,52), Manea Alexandru ( 9,45), Sabău Simina ( 9,36), Beșliu Alexandra ( 9,33), Arman Adina ( 9,30), Costaniuc Larisa ( 9,11), Tămășdan Nicoleta ( 9,08) și Bonchiș Denis ( 9,05) – mențiune

CONCURSUL INTERȘCOLAR „Echipa de Bază” – Locul III : Varga Sebastian ( clasa a -V-a B), Dănilă Iris ( clasa a VI-a A) și Păiușan Tudor ( clasa a -VII-a B)

CONCURS DE CULTURĂ GENERALĂ – Locul  III: Varga Sebastian ( clasa a -V-a B), Dănilă Daniela ( clasa a -VI-a A), Păiușan Tudor ( clasa a VII-a B), Oprescu Violeta ( clasa a-VIII-a B)

CONCURS DE INFORMATICĂ : Tucan Bianca

CONCURS NAȚIONAL DE JUDO: Hanciuța Luca – Locul II

PREMII INTERPRETARE MUZICALĂ: Sîrb Maria – clasa a-I-a A

PREMII GIMNASTICĂ AEROBICĂ: Moldovan Alexia – campioană

CONCURSUL INTERNAȚIONAL DE MUZICĂ ȘI DANS ,,Ghiocelul de Argint,, – secțiunea fantezie coregrafică :  Trupa LICURICII

Sasha Romanov, 23 iunie 2016 1:29

PRINCIPALA-1Principala-2-113523883_1018343924885380_1171783223_o13523863_1018343761552063_1352754879_o13518255_1018343804885392_303538954_o13518118_1018343934885379_1901203510_o13518083_1018343794885393_1741376916_o13518045_1018343671552072_1001937375_o13517900_1018343844885388_1492914199_o13509699_1018343881552051_702700228_o13509699_1018343778218728_1454171692_o13509497_1018343771552062_344555747_o13509386_1018343684885404_530695963_o13499791_1018343831552056_194789535_o13499788_1018343871552052_686231026_o13499672_1018343938218712_1568085987_o13499538_1018343918218714_477272153_o13493639_1018343834885389_428351658_o13493296_1018343864885386_1188344312_o13493184_1018343768218729_1333290713_oPrincipala-2