[TITLUL INIȚIAL] (5 octombrie, 2021) Micii dansatori de la DUM DANCE TEAM s-au întors cu rezultate frumoase de la Campionatul Național de Clase
[COMUNICAT DE PRESĂ]
Dum Dance Team aduce din nou rezultate glorioase pentru Arad
Rezultatele remarcabile ale sportivilor de la ACS DUM DANCE TEAM din Arad nu sunt o noutate, dar iată ca și anul acesta, dupa mai bine de un an pandemic, toate perechile participante s-au întors cu rezultate remarcabile, aducând ca de obicei, cele mai bune rezultate pentru orașul nostru. Din 8 perechi, 5 au fost pe podium (3 titluri de Vicecampioni și două locuri 3), doua perechi în finale și o pereche în semifinale.
„Campionatul National de Clase este una dintre cele mai importante competiții ale anului pentru dansatorii de performanță, iar pregatirea noastră a început cu mult înainte, ultima luna fiind una de foc, atat pentru sportivi, cât și pentru mine ca antrenor. Sunt foarte mândru de echipa noastră, de munca, progresul și prestația copiilor de la competiție, dar mai ales din toată perioada de pregătire. Rezultatele au fost foarte bune, dar puțin ciudate, noi având alte așteptări. Dar asta ne ambiționează și nu ne face decât să realizăm ca drumul spre succes si calitate este unul singur si sa ne dorim sa muncim mult mai mult si sa fim din ce in ce mai buni.” ne spune antrenorul echipei, Dumitrașcu Andrei Claudiu.
Va prezentăm bilanțul competiției:
Iancsik Kevin – Albert Klara – Vicecampionii clasei Hobby 14-15
Popa Andrei – Polgar Carla – Vicecampionii clasei Hobby 12-13
Iorgov Radu – Kallikkot Maysa – Vicecampionii clasei D 10-11
Ciupuliga Darian – Sabau Mara – locul 3 clasa D Junior 2
Savan Luca – Bundis Ruxandra – locul 3 clasa Hobby 14-15
Bacis Vlad – Han Sarah – locul 7 clasa D 12-13
Oprescu Horea – Cristea Sonia – locul 4 clasa C 16-18 Latino si locul 16 clasa C 16-18 Standard
Oprescu Radu – Dreghici Giulia locul 7 clasa D 16-18 Latino si locul 10 clasa D 16-18 Standard
Felicitări tuturor sportivilor, mult succes pe mai departe, mulțumim părinților pentru susținere și domnului antrenor Dumitrașcu Andrei Claudiu, cel care se ocupă de pregatirea acestora!
……………………………………………………………….
[ACTUALIZARE] – 7 octombrie, 2021
[COMUNICAT DE PRESĂ ]
Perechile royale se întorc victorioase acasă aducând pentru orașul nostru cele mai multe medalii și titlurile de Campioni și Vicecampioni de la Campionatele Naționale de Clasă 2021 care au avut loc în 2 -3 Octombrie la Brașov
10 Medalii au fost obținute de perechile royale finaliste la Campionatul Național de Clase după cum urmează :
Marc Avram și Denisa Dancea – Locul 1 și Campioni Naționali la clasa D Latino Adulți
Marc Avram și Denisa Dancea – Locul 2 și Vicecampioni Naționali la Clasa D Standard Adulți
Victor Vass și Zara Cuc – Medaliați cu locul 4 în finala Campionatului Național la Clasa D Latino Tineret
Rareș Hoara și Daria Pop – Medaliați cu locul 4 în finala Campionatului Național la clasa H 14-15 Juniori 2
Edi Tudor și Diandra Fabian – Medaliați cu locul 4 în finala Campionatului Național la clasa C Latino Juniori 1
Edi Tudor și Diandra Fabian – Medaliați cu locul 4 în finala Campionatului Național la clasa C Standard Juniori 1
Sandu Teuca și Maria Bodea – Medaliați cu locul 4 în finala Campionatului Național la clasa H Standard Tineret
Sandu Teuca și Maria Bodea – Medaliați cu locul 5 în finala Campionatului Național la clasa H Latino Tineret
Tomi Hosszu și Romina Preda – Medaliați cu locul 6 în finala Campionatului Național la clasa H Latino Tineret
Erik Cimpoi și Alexia Vultur – Medaliați cu locul 7 în finala Campionatului Național la clasa D Junior 2
Felicitări tuturor perechilor royale care au participat la Campionatul Național de Clase!
Mulțumim tuturor antrenorilor care au contribuit la pregătirea perechilor royale: Andreea Silvana Haizar, Patrik Haizar, Sargu Brigitte, Alex Holecz, Tóth Noémi, Istvan Toth.
Mulțumim părinților pentru toată susținerea și încrederea acordată de-a lungul timpului atât la bine cât și la greu.
Ai voștri Andreea si Patrik