[ACTUALIZARE] UTA spulberă tot ce prinde în „Liga Elitelor Under 17”. De „Ziua tineretului”, junoirii au bătut la Râmnicu Vâlcea acasă cu 6 – 0!

uta u17
[ACTUALIZARE]

UTA a mai avut de disputat astăzi o partidă din sezonul regular, restanța de la Râmnicu Vâlcea.

Băieții lui Sandu Gaica și Adi Ungur se întorc victorioși de la Râmnicu Vâlcea, acolo unde au spulberat SCM-ul din localitate cu 6-0. Meciul a contat pentru etapa a X-a, care ar fi trebuit să se joace în martie, însă a fost reprogramată pentru azi de FRF, pentru că, la vremea respectivă, terenurile din țară erau impracticabile din cauza vremii.

E a doua victorie la rând a roș-albilor cu același scor categoric, după deplasarea de săptămâna trecută, de la Turnu Severin. Astăzi, golurile arădenilor le-au semnat Isac, Nistor (2), Miculescu, Tăședan și Haloș.

„Am deschis scorul în secunda 50, în minutul 13 conduceam cu 3-0, iar la pauză era 5-0. Repriza secundă am jucat mai economic”, e rezumatul lui Gaica. UTA a jucat azi în formula Zamfir – Haloș, Salka, Vidican, Mohaci – Isac, Hrezdac – Dumitru, Merian, Nistor – Miculescu, plus Tăședan, Duma, Gavrilă, Pascu, Cocriș, aceștia din urmă intrați pe parcurs.

Ultima etapă a Seriei de Vest din Liga Elitelor Under 17 e programată sâmbătă, 5 mai, de la ora 14:00. UTA primește vizita celor de la FC Star Sport Pitești.

…………………………………………………………….
[TITLUL INIȚIAL] (1 mai, 2018) Elitele U17 ale UTA-ei s-au impus cu 6 – 0 la Turnu Severin

UTA s-a deplasat pe malul Dunării, unde a întâlnit formația clasată pe ultimul loc în Liga Elitelor U17, Drobeta Turnu Severin.

Victoria arădenilor a fost categorică, scor 6-0, 3-0 la pauză. Au marcat Miculescu și Isac (foto) de două ori fiecare, Tăședan și Gavrilă.

„A fost un meci dominat de noi în totalitate, ne-am făcut jocul. Rămâne aceeași problemă însă, ratăm enorm. Pe lângă cele șase goluri cred că am avut încă 15 ocazii clare de a marca“, a declarat Sandu Gaica.

UTA: Zamfir – Haloș, Salka, Vidican, Mohaci, Isac, Hrezdac, Dumitru, Merian, Nistor, Miculescu.

Au mai jucat: Tăședan, Duma, Gavrilă, Pascu, Cocriș.

Au marcat: Miculescu (2), Isac (2), Tăședan și Gavrilă.

Etichete: sandu gaica, UTA, zamfir
Deputatul Adrian Todor îl somează pe Gheorghe Falcă să îşi asume invadarea Aradului de gunoaie
RETIM a „reușit performanța” de a colecta „puțin peste 50%” din gunoiul public… și SE LAUDĂ cu asta