Antrenament cu meci amical în Ungaria: Szeged – UTA 0 -3

szeged 2021

Szeged – UTA 0 -3 (0 – 2)

Testul Bătrânei Doamne înaintea primului meci din retur s-a desfășurat astăzi, la Szeged, în compania divizionarei secunde maghiare, ocupanta locului 14.  Confruntarea a avut loc pe o suprafață de joc forte bună. La pauză, UTA conducea cu 2-0, goluri înscrise de Roger și Hora. Scorul final a fost 3-0 pentru UTA, ultimul gol fiind marcat de Cipri Rus. Voinea s-a accidentat la prima acțiune la care a contribuit. Hrezdac a intrat pe gazon după o pauză de zece luni cauzată de o accidentare. Vinerea viitoare Viitorul Constanța vine la Arad, meci de campionat de la ora 17.00. Test util azi pentru elevii lui Laszlo Balint în singurul amical al iernii.

UTA (prima repriză):  Iacob – Tomozei, Erico, Benga, Roumpoulakou – D. Rusu, Vorobjovas, Albu, Oroian – Roger Jr., Hora.

UTA (repriza a doua): Balauru (75 Mociu) – Bustea, Melinte, Fl. Ilie, Roumpoulakou – Antal, Vorobjovas (60 Isac), N. Roșu, Miculescu – C. Rus, Hora (60 A. Voinea).

Szeged: Takacs – Gazdos, Dobos, German, Simon, Rozsanegyi, Bito, Deak, Pezovic, Odor. Au mai jucat: Varga – Acuanyi, Dobrovsky, Geczzi, Lestyan, Harunna, Bojtos, Ilpps, Moga

Laszlo Balint – imediat după amicalul de la Szeged:

Etichete: balint laszlo, Szeged, UTA
„Drum lin spre ceruri!” Lupșa Aurel
Meciul cu FCC Baschet Arad – Phoenix Constanţa a fost amânat: trei cazuri de COVID-19 depistate în lotul grupării de la malul mării