[BASCHET] S-a terminat prost și cu sătmărencele: ICIM Arad – CSM Satu Mare: 71 – 89

andra mandache

Arădencele au început bine confruntarea din runda a V-a a Campionatului Național de baschet feminin Startul bun este concretizat după primul sfert de joc 20 – 13. În trei minute din sfertul secund, sătmărencele au trecut la conducere pe tabela de scor (20 – 21). Cele două echipe au mers cap la cap, gazdele reușind să se desprindă, la un moment dat,  la șapte puncte (37 – 30). la pauza mare ICIM a intrat în avantaj, 39 – 35 (19 – 22).

Egalitatea s-a restabilit în scurt timp după pauză, 39 – 39; a fost ultima dată când  partida a stat sub semnul echilibrului. Am mai consemnat scorul 45 – 49, în minutul 25.Cu zece minute înainte de final, sătmărencele erau în avantaj 55 – 63 (16 – 28).

Istoria meciului s-a scris după ultima pauză (63 – 78), cu 5 minute înainte de final.  După ce duminică au pierdut în fața aceleași echipe, dar într-un meci din Liga Europei Centrale,  așa cum era de așteptat, istoria s-a repetat în această seară.

Hadzovic nu a evoluat nici de această dată, iar faptul că rezervele nu se ridică la nivelul titularelor s-a văzut pe măsură ce timpul trecea. Arădeanca Andra Mandache a fost singura jucătoare din polivalenta arădeană care a stat toate cele 40 de minute în teren.

ICIM: Mercea (9), Tavic (19), Ferenczi (8), Nagy (14), Wingate (9), Montgomery (10), Ciotir 2.

CSM: T. Harison (30), Williams (20), Mandache (22), Solopova (10), Alexandra Uiuiu (5), Szmutku (2), Sfârlea, Lazăr, Kadar

Etichete: andra mandache, Hadzovic, icim, Satu Mare, williams
Reabilitarea lui DOLI. Uimitorul traseu al unei LEGENDE INTERLOPE ARĂDENE de la bătăuș de gardieni ai statului în antrenor de gardieni bătăuși ai statului
Florin Tripa :„Extinderea rețelei de gaz în județul Arad reprezintă o PRIORITATE”