Cei șase sportivi de la CSM Arad care au participat la Concursul Internațional de ÎNOT MASTERS din Ungaria s-au întors plini de MEDALII

inot masters1

La sfârşitul săptămânii trecute a avut loc  în Ungaria, la Totkomlos, a XII a ediţie a Concursului Internaţional de Înot Masters. CSM Arad a fost reprezentat de şase sportivi, care au reuşit să scoată din apă numeroase medalii.

Astfel, Pintican Cristian a cucerit două medalii de aur la 33 m spate şi 33 m fluture şi o medalie de argint la 33 m liber. Karpati Adalbert a reuşit să câştige o medalie de bronz la 33 m fluture, Mladin Cristian a câştigat două medalii de bronz la 33 m fluture şi 33 m liber, o medalie de aur la 33 m spate şi o medalie de argint la 33 m mixt.

Norbert Rusu a obţinut două medalii de argint la 33 m bras şi 133 m mixt şi o medalie de bronz la 33 m spate. Botezatu Honoriu a cucerit  trei medalii de aur la 33 m liber, 33 m fluture şi 33 m spate.

Rezultate bune a obţinut şi Romeo Damian, reuşind o clasare pe locul 5 la 33 m liber.

În proba de ştafetă 4X 33 m liber, în componenţa Romeo Damian,Honoriu Botezatu, Mladin Cristian şi Pintican Cristian, echipa CSM Arad a obţinut medalia de bronz, iar în proba de ştafetă 4X 33 m mixt, în componenţa Mladin Cristian, Cristian Pintican, Norbert Rusu şi Honoriu Botezatu, echipa arădeană a obţinut medalia de argint.

Premierea a fost făcută de preşedintele Asociaţiei Naţionale de Înot Masters din Ungaria, Nagy Norbert.

Etichete: csm arad, Honoriu Botezatu, inot masters, Karpati Adalbert, Mladin Cristian, Romeo Damian, Totkomlos
Cui îi e frică de Vali Vijelie? Dar de Tim Ries ?
Furt MISTERIOS în cartierul GAI. Un afacerist reclamă că i-a fost golită casa de o AVERE: 2 kilograme de aur, 50.000 de Euro și 10 ceasuri de firmă