CSM Arad a câștigat Cupa DKMT

cupadkmt 1

[COMUNICAT DE PRESĂ]

Cupa DKMT 2019

Recent, a avut loc în orașul de pe Bega, ediția a XI-a a concursului DKMT Endurance Cup (Euroregiunea Dunare, Criș, Mureș,Tisa). Evenimentul s-a desfășurat la bazinul ,,Dacia”, iar înotătorii masters ai CSM Arad au făcut valuri mari la această competiție, toți componenții echipei urcând pe podium. Cu o echipă numeroasă (11 înotători) CSM Arad a reușit să se claseze pe locul unu din totalul celor 10 cluburi prezente la competiție, câștigând pentru al doilea an consecutiv Cupa DKMT.

La individual, Norbert Rusu a obținut medalia de aur la 200 m bras, 800m liber, 100 m mixt, 25 m fluture, 25 m bras, 25 m subacvatic, medalia de argint la 25 m liber și 25 m spate. Csaba Nagy a câștigat medalia de aur la 25 m fluture și 100 m mixt și medalia de argint la 25 m bras, 25 m spate și 25 m liber. Karpati Adalbert a reușit să obțină argintul la 25 m bras, 25 m liber, 25 m spate, 100 m mixt și aurul la 25 m fluture.

Anca Miloș  a reușit să câștige aur la 25 m bras și argint la 25 m liber, Tomescu-Vlad Mihai a câștigat de asemenea aur la 1500 m liber și 200 m fluture iar Mladin Cristian a obținut argintul la 200 m bras și 100 m mixt, aurul la 25 m spate și bronzul la 25 m fluture, 25 m bras și 25 m liber.. Arvinti Adrian a scos din apă două medalii de bronz la 100 m mixt și 25 m spate, două de argint la 800 m liber și 200 m bras și una de aur în proba de 25 m sub apă.

Și Vălan Cristian a reușit să-și adjudece medalia de aur la 800 m liber, 200 m spate și 25 m sub apă, două medalii de argint în probele de 25 m spate și 25 m liber dar și două medalii de bronz în proba de 200 m bras și 25 m fluture. Onea Ștefan a câștigat două medalii de aur în probele de 25 și 200 m bras, Peter Roland a reușit să cucerească trei medalii de argint la 25 m fluture, bras și liber iar Retezar Valantin a câștigat argintul la 200 m spate și bras și bronzul la 25 m liber, spate și bras.

Ștafeta formată din Tomescu, Peter, Mladin și Retezar (120+) a obținut medalia de aur la 4X25 m liber și 4X25 m mixt iar ștafeta formată din Vălan, Karpati, Onea și Rusu (200+) a cucerit medalia de aur la 4X25 m liber și 4X25 m mixt.

cupadkmt 2

Etichete: Anca Milos, Csaba Nagy, DKMT Endurance Cup, Karpati Adalbert, Mladin Cristian, Mladin și Retezar (120+), Norbert Rusu, Peter, Ștafeta formată din Tomescu, Tomescu-Vlad Mihai
Nimic nu le place mai mult decât să se laude câți bani fac: 15.700.000 de Euro pune pe masă Cionca – așteptând „ofertele pentru modernizarea drumurilor transfrontaliere!”
A plecat din comuna Vladimirescu în 2010, la muncă în Germania, iar de atunci „familia o caută!”