Dennis Man a dus FCSB în Europa

b4be22ad 779f 440a 91b1 71abca12f159

Aseară, pe stadionul Ilie Oană din Ploiești FCSB și Sepsi SF, Gheorghe s-au întâlnit în finala Cupei României la fotbal. A fost primul eveniment fotbalistic de amploare de la noi din țară din perioada pandemiei Covid 19. Pentru Sepsi această finală a fost o premieră. FCSB s-a impus cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat de arădeanul Denis Man la capătul unor erori în lanț a defensivei oaspete care s-a bâlbâit la o centrare în fața porții trimisă de Florinel Coman, iar Denis Man a împins mingea în plasa porții goale, în minutul 65. Fotbalul a fost salvat doar în a doua repriză, prima fiind modestă. Man a reușit al nouălea gol în toate competițiile în acest sezon. Arădeanul a mai reușit cinci pase decisive. Cu acest gol al lui Man, FCSB și-a asigurat prezența în Cupele Europene la capătul unui sezon modest în campionat. De golul lui Man s-au bucurat și la Botoșani care prin câștigarea trofeului de către echipa lui Gigi Becali are la rândul său asigurată prezenta în Europa în condițiile în care Astra și Mediaș nu au primit licență. FCSB şi-a trecut în palmares al 23-lea său trofeu al Cupei României, la meciul de debut al antrenorului Anton Petrea pe banca tehnică. Bucureștenii⁣ au jucat prima finală după cea din 2015, când învingeau Universitatea Cluj cu 3-0 pe Arena Naţională.

Becali a decarat pentru Digisport  după finala Cupei: „Acum pot să iau 8 milioane pe Dennis Man, din clauze ajung la 24” Gigi Becali spune că Norwich ar fi gata să plătească opt milioane de lire, dar să adauge alte bonusuri de performanță: „Dacă vă arăt oferta făcută de Norwich pentru Man, sunt niște clauze prin care ajung la 24 de milioane de euro! Acum, ei plătesc opt milioane de lire, pe durata a doi ani. E ofertă scrisă, plus încă un milion dacă joacă zece meciuri la echipa națională, încă două milioane dacă promovează și încă două dacă se mențin în prima divizie.

După ar mai fi două milioane dacă o să câștige Cupa Angliei, dar nu o să câștige niciodată.

Dacă până mai ieri era vehiculat transferul lui Man în Anglia, acum a venit o nouă pistă: Rusia!

Man a jucat aseară tot meciul, iar despre transferul său în străinătate a menționat printre altele Sunt peste tot și nicăieri! Adrian Petre celălalt arădean a intrat în meciul de aseară după pauză.

Etichete: botosani, Craiova, cupa romaniei, denis man, fcsb, Ploiești), sepsi
Cât au costat Studiile de Fezabilitate comandate de Primăria Arad în perioada 2004 – 2020? Orașul se vede cu ochiul liber – vezi și SUMELE, și CLIENTELA! [DOCUMENTE]
Metoda cu IEPURI se practică și la Sebiș – „Micul idealist” Marius Turnea fiind pe post de Bibarț, iar „Micul prinț” Cristi Feieș, un fel de Bîlcea… mai „pe curat”