Fetele au pierdut un meci, Aradul e aproape să piardă o echipă. Următorul meci al FCC ICIM ar putea fi ULTIMUL din ISTORIA CLUBULUI!

icim arad baschet dec 2017

FCC ICIM Arad – SCM Timişoara 57-65 (12-18, 12-28 18-0, 15-19)

Arad: Nagy 13, Poole 12, Mercea 11, Coker 10, Ferenczi 8, Hadzovic 3
Timişoara: Brosovszky 16, Lloyd 15, Burdgess 14, Stoiedin 6, Filip 6, Ardelean 6, Ivaschescu 2

Baschetbalistele de la ICIM au început cu stângul seria jocurilor pentru ocuparea locului 5 în clasament, rivalele de la SCM Timișoara. Oaspetele s-au impus în polivalenta arădeană cu 65-57, au condus tot timpul pe tabela de scor chiar și la o diferență confortabilă așa cum se vede și din evoluția scorului pe sferturi. A fost un meci într-o sală aproape goală asta din pricina deselor schimbări cu privire la ziua jocului. Cu o formulă aproape de standard, arădencele au fost conduse la pauza mare cu un categoric 24-40 fiind un record negativ, urmat de un sfert trei cu un pozitiv cu un incredibil 18-0! Și ca eșecul să fie și mai usturător, trebuie să o remarcăm pe Mony Brosovszky, care a făcut legea în teren la 44 de ani!

Mai e o șansă în returul de la Timișoara, programat joia viitoare, dar ATENȚIE!, cu probleme mari de finanțare ar putea fi ultimul joc în istora clubului.

În Arad există un precedent care trimite direct la acest PERICOL:  cel al băieților de la West Petrom, care au dispărut după ce au strălucit ani la rând în baschetul autohton.

Etichete: baschet feminin, Hadzovic, icim brosovszky, Marcel Urban, mercea, nagy, SCM Timișoara
„Compania austriacă Implenia Baugesellschaft m.b.H va executa cel de-al doilea pasaj, de pe Calea Șiriei.” Anunțul a fost făcut de Dorel Căprar
Vinerea Mare – zi de post și doliu total. Credințe strămoșești, interdicții și practici religioase la români