FETELE de la Fotbal au promovat în PRIMA LIGĂ: AC Piros Security – Atletic Drobeta Turnu Severin 11-1 (8-1)

Elevele lui Gigi Cameniță au încheiat frumos sezonul învingând fără drept de apel gruparea din Turnu Severin și astfel promovând în prima liga de fotbal feminin (a doua în ierarhie ). În meciul de azi nu facem referire la scor întrucât doat 7 minute au fost cele două combatante la egalitate în rest a primat spectacolul. Leoaicele au dat apoi gol după gol, după unele scheme tactice exersate la antrenament. Chiar dacă a acuzat o indigestie, Floare Liheț a jucat aproape tot meciul marcând 6 goluri, Balaș (2), Lupei (1), Olariu (1), Dobrea (1), pentru oltence a marcat Enceanu. Arădencele și-au mai trecut în cont  execuții în bară, dar și reluări spectaculoase pe spate cum nu se vede decât în jocul băieților. Andreea Balaș a reușit un eurogol cu un șut de la e3 de metri. Deși evoluează doar de două săptămâni la echipă, Bianca Iacovici a avut căteva intervenții bune, ea fiind remarcată de crainicul stadionului ca „având cei mai frumoși ochi”.

Pe lângă tricourile galbene ce le revin campioanelor, arădencele au primit, medalii, diplome și flori. După baia de șampanie nu a putut lipsi nici repriza a treia și, ca la orice eveniment românesc, nu au putut lipsi delicioasele sarmale. Arădencele au promovat de pe primul loc, secondate de cele de la Onix, iar pe locul trei s-a clasat Reșița.

Piroș Security: Meszaroș – Bodnar, Porcescu, Marcea, Neduxin, A. Balaș, Liheț, Olaru, Dobra, Mladin, Adam.

Au mai evoluat: Mihăilescu, Lupei, Muscă, Țânțar, Gal.

Antrenor: Gigi Cameniță.

Atletic: Iacovici – Pârvănescu, Usturoi, Condeescu, Matei, Jurcă, Băluță, Bârzuică, Vlad, Safta, Enceanu.

Antrenor: Daniel Ispas.

Arbitru: M Ardelean – Alina Mihoc, S. Pantea.

Etichete: AC Piros Security, Atletic Drobeta Turnu Severin, fotbal feminin, Gigi Cameniță
Aradul – într-o lumină pozitivă la Budapesta, unde s-au sudat relațiile dintre patronate și ambasade