Înotătorii „Masters” de la CSM Arad s-au întors cu 6 medalii de la Concursul ,,Gaspar Ervin” (Bekescsaba)

inot

A XXI-a ediție a Concursului Internațional de Înot Masters ,,Gaspar Ervin” a reunit la Bekescsaba, Ungaria,  un număr de 170 de sportivi reprezentând 40 de cluburi sportive din 5 țări.

Clubul Sportiv Municipal Arad a fost reprezentat de patru sportivi, care au reușit să își adjudece 6 medalii.

O medalie de argint la 200 m bras și o medalie de bronz la  200 m mixt au fost obținute de Norbert Rusu. Karpati Adalbert a reușit să câștige o medalie de aur la 50 m fluture și una de argint la 100 m liber. Mladin Cristian s-a clasat al doilea  în probele de 50 m bras și 200 m mixt, obținând astfel două medalii de argint.

Rezultat bun a obținut și Romeo Damian, care s-a clasat pe locul cinci în proba de 100 m liber.

Echipa de ștafetă a CSM Arad, în formula: Karpaty A., Mladin C., Damian R., Rusu N., s-a clasat pe locul patru.

Sportivii CSM Arad se  pregătesc pentru Concursul Internațional de Înot Masters de la Belgrad, unul din concursurile premergătoare Campionatelor Naționale de Înot Masters ale României.

Categorie: Știri
Etichete: Bekescsaba, Concursul Internațional de Înot Masters, csm arad, Gaspar Ervin”, Karpati Adalbert, Mladin Cristian, Norbert Rusu, Romeo Damian, Ungaria
Marius Sulincean: „Cionca şi Bîlcea nu au mişcat un deget pentru atribuirea sau demarerea lucrării de reparație a drumului ARAD – PÂNCOTA – BUTENI – pentru care există finanțare guvernamentală!”
Să le ținem pumnii „Muschetarilor Roboticii” de la Liceul Național de Informatică Arad, care vineri vor participa la finala pe ţară a competiţiei „BRD First Tech Challenge”