Janos a fost înger și demon în partida de la Ploiești a UTA-ei

janos

UTA a venit cu un punct de la Ploiești după ce a condus cu 2-1 și a avut superioritate numerică începând cu minutul 35. Antrenorul roș-albilor a fost pachet de nervi la sfârșitul meciului.

Ionuț Popa i-a reproșat lui Janos modul în care a tratat ocaziile de gol, în special faza din prelungiri, pe care jucătorul utist a irosit-o cu prea mare ușurință: „Din acest moment, nu mai face parte din echipă. E un jucător-problemă, care creează atmosferă. La acea ultimă fază, orice spectator din tribună dădea gol, dar el a tras la poartă cu o indolență caracteristică. I-am dat o șansă din care nu a înțeles nimic. Petrolul ne-a presat în zece oameni, el și Petra au stat pe teren”.

Oficialii celor de la UTA au dorit să evite o confruntare directă, la cald, între Ionuț Popa și Norbert Janos, astfel că l-au dus pe atacant într-o anexă a stadionului de la Ploiești pentru a se dezechipa. De altfel, și jucătorii arădenilor au spus că Janos n-a mai intrat în cabină după meci. Jucătorii au fost cei care au calmat spiritele.

De remarcat, totuși, că o victorie la Ploiești nu schimba mult situația în clasament pentru UTA. Au fost în campionat și puncte câștigate datorită prestației lui Janos.

Articol asociat:

Janos a ratat ultima ocazie a meciului cu Petrolul. Ionuț Popa își dorea toate punctele

Etichete: Norbert Janos, petrolul, uta ionut popa
Ține minte aceste adevăruri dure! Vei fi mai trist, dar îți vor folosi când vei fi luat de prost
Lipova pierde primele puncte acasă, iar lupta la promovare se ascute! [REZULTATE / MARCATORI]