Juniorii „Academiei UTA” și-au împărțit punctele la Timișoara

uta u19

Juniorii Academiei UTA au disputat astăzi etapa a doua a Ligii Elitelor U19 și U17. Aceștia s-au deplasat la Timișoara pentru meciurile cu Ripensia. În urmă cu o săptămână pe teren propriu echipa U 19 pierdea acasă 0 -2, iar cei de la U17 au pierdut 1 -2 cu Csikszereda Miercurea Ciuc.

În primul meci de azi, gazdele s-au impus cu 3-0 după ce au deschis scorul repede, în minutul 10. A fost o lovitură liberă reluată cu capul în plasa lui Roșca. În minutul 25 s-a făcut 2-0 din penalty, scor care a rămas neschimbat până la pauză. În repriza secundă, tot în urma unei lovituri de pedeapsă (min. 63) s-a stabilit și scorul final, 3-0.

UTA U19: Roșca, Dănilă, Bortiș, Cleuță, Ursoi, Moldovan, Vulturar, Onișor, Rotea, Mercioiu, Maxim.

Au mai jucat: Bokse, Borcea, Andrieș, Aslău, Popa

Antrenori: Mihai Petcuț, Ștefan Boroș, Sandu Țamboi.

Victorie clară pentru UTA U17 la Ripensia

În al doilea joc, juniorii U17 s-au impuns în fața Ripensiei cu 4-0. Scorul a fost deschis în prima repriză de Șerengău, din penalty. A doua parte a aparținut în totalitate echipei antrenate de Dinu Donca și Ștefan Boroș, care a mai înscris trei goluri prin Lingurar, Bulză și același Șerengău.

UTA U17: Blaga, Varga, Roșu, Pele, Codrea, Șerengău, Bulza, Pop, Mihai, Babiciu, Lingurar

Au mai jucat: Ursu, Botoroagă, Opriș, Ungureanu, Cohuț.

Antrenori: Dinu Donca, Ștefan Boroș.

Etapa viitoare, cele două echipe primesc vizita Universității Craiova.

Etichete: Craiova, petcuț, ripensia, roșca, UTA
Incendiu apocaliptic la un saivan din Sintea Mică: 60 de animale au ars de vii!