SPORTURI

Lipova și Cermei merg mai departe în competiția surprizelor

Rezultatele meciurilor turului 2 al Cupei României, ediția națională 2020/2021:

Unirea Dej – Unu Fotbal Club Gloria 7-0

Andrei Pop (9, 52), Chirlejan Petruț (17 – autogol), Ionuț Frăsineanu (48, 58), Florin Blaj (75), Angelo Cocian (82)

CSM Sighetu Marmaţiei – Sportul Şimleu Silvaniei 1-2

Viorel Zbona (43) / Alexandru Cătuna (35), Răzvan Pop (81)

CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 8-7 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 6-5 la lovituri de departajare)

Ionuț Ban (10), Alexandru Sorian (48) / Carlos Covaciu (30 – penalty, 40 – penalty)

Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova 0-2

Claudiu Codoban (44), Cristian Gherasim (90+2)

Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica 3-1

Ionuț Ianc (34 – penalty), Gabriel Ciubotariu (43), Daniel Bulza (87) / Dan Puie (89)

Pobeda Star Bisnov – CSC Dumbrăvița 0-1 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-1 în prelungiri)

Bogdan Fertu (98)

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1

Ștefan Mardare (15 – autogol), Cosmin Mancaș (49), Lucian Simedru (76), Mahadi Kayondo (83) / Ștefan Mardare (22)

Unirea Ungheni – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1

Adrian Stoian (84)

CSO Cugir – Viitorul Şelimbăr 3-4

George Goronea (7, 78), Paul Păcurar (24) / Daniel Tătar (42), Adrian Cârstean (45), Andrei Roşu (48), Alexandru Neacşa (55)

Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu 5-0

Mihai Deaconescu (20), Florian Pîrvu (59), Florin Costea (65), Radu Georgescu (72), George Neacșu (90)

FC Pucioasa – Flacăra Moreni 2-1

Narcis Marina (36 – penalty), Crinel Stoica (44) / Alexandru Oaie (68)

Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 5-4 la lovituri de departajare)

Andrei Pavel (12), Andrei Badea (61) / Ionuț Ilie (8), Cosmin Munteanu (69)

Steaua Bucureşti – SC Popeşti Leordeni 0-1

Alexandru Mărgărit (77)

CS Tunari – CS Afumaţi 0-3

Claudiu Dragu (4), Mugurel Dedu (14), Robert Buduroi (72)

Agricola Borcea – Înainte Modelu 3-1

Ionuţ Zaina (50), Alin Robu (81, 88) / George Dobre (55)

Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei 2-3

/ Finea Roată, Ștefan Banu, Stelian Nicoliță

Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca 4-1

Patrick Petre (45+1, 50), Robert Vîlceanu (52), Marius Cocîrlă (57 – penalty) /  (autogol – 29)

SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 0-1

Gabriel Preoteasa (47)

Hușana Huși – Sporting Lieşti 2-1

Francis Agbleta (42), Adrian Viorică (76) / Alexandru Stan (19)

CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4

Andrei Mateiciuc (12), Denis Botezatu (29), Răzvan Pîntea (34), Marius Matei (37)

CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 0-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-2 în prelungiri)

Giani Unghianu (97, 118)

Meciuri care nu s-au disputat:

Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi

Bucovina Rădăuți are în continuare probleme cu COVID-19 și nu poate juca, așa cum nu a jucat nici în primele două etape ale Ligii 3.

Victoria Cumpăna – Axiopolis Sport Cernavodă

Olimpic Zărneşti – SR Municipal Braşov

Olimpic Zănești are mai multe cazuri de COVID-19 în cadrul clubului, astfel că a fost în imposibilitatea de a juca acest meci și nu a fost programată.

Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti

Rezultatele ultimei testări de coronavirus a echipei Unirea Bascov a expirat, în ziua meciului, iar protocolul spune că, într-o astfel de situație, formația în cauză trebuie să aibă noi rezultate, fiindcă cele vechi nu mai sunt valabile. Unirea a efectuat noua testare, însă nu va primit rezultatele, astfel că nu a fost programată.

Sporting Roşiori – CSM Alexandria

Sporting Roșiori nu a primit în timp util rezultatele testelor COVID-19.

Industria Galda – AFC Unirea 1924

Ambele echipe au cazuri de COVID-19 în rândul jucătorilor. Galda ar putea pierde însă meciul la ”masa verde”, fiindcă ieri trebuia să ofere noi rezultate în urma retestării și nu a făcut-o la timp.

Cosmin Gherman, 23 septembrie 2020 1:22