PATRU GOLURI „marca Cipri Rus” în amicalul UTA-ei cu Păulișana Păuliș (5-1)

ciprian rus capitan uta

UTA – Păulișana Păuliș 5 – 1 (3 – 1)

În lipsa unui joc oficial cauzat de amânarea meciului din Giulești cu Rapid, UTA a jucat un meci test pe terenul Motorul II în compania echipei de liga a patra, Păulișana Păuliș. Oaspeții și-au amânat meciul de campionat cu UTA II pentru a da o mână de ajutor cu acest amical pentru echipa lui Laszlo Balint.

UTA  a deschis scorul repede după ce Oroian l-a gāsit în careu pe C. Rus  iar acesta l-a executat pe portarul Brutyo cu un cross perfect consemnat în minutul 7.

Trupa din Podgorie a egalat după un minut, ex-utistul Adi Popa a transformat un penalty, 1 – 1 .

S-a făcut 2-1 la mai mult de un sfert de oră de joc după ce Oroian trimite la colţul lung din 7 metri„„ în dreapta portarului.

Cipri Rus a scăpat singur cu portarul şi a făcut 3-1, la jumătatea primei reprize.

Din repriza secundă, la UTA au jucat: Bolboaşă, Ilie, Vulturar  Hrezdac şi Deta, schimbări pe posturi.

Scorul a fost 5-1 după o acțiune superbă pe relația Moise, C. Rus, Lorenzi , mingea a fost respinsă la C. Rus, care e necruțător din 10 metri în minutul 64.Un minut mai târziu, pătrundere frumoasă Deta prin stânga, cap C. Rus şi  scorul a devenit 5 – 1.

La finele săptămânii viitoare, mai exact vineri, UTA v-a juca un nou test de această dată în Ungaria pe terenul celor de la Elore Bekescsaba.

UTA i-a trimis în teren pe: Iacob – A. Rus  Melinte  Şeroni  Tomozei – Lorenzi, Moise – Oroian, Ioniță, C. Rus – Buhăcianu.

Păuliș: Brutyo – E. Calancea, Suciu, Pleșca, Ad. Popa – Peia, Grigorean – Bud (82 Vesa), N. Marc, D. Calancea – D. Popa (50 G. Pop).

Arbitri: Darius Leah – Dan Cojocariu și Alexandru Rancea.

Etichete: Laszlo Balint, paulisana paulis Cipri Rus, UTA, vulturar
Bacoviană de Arad… Cadavrul unei femei de 60 de ani, înecate în Mureș, a fost găsit sub pasarelă
Despre IPOCRIZIE: Greta Thunberg și „jurnalistul de la SkyNews Australia”