Polițiștii arădeni au obținut patru medalii de bronz la Campionatul Național de Judo al M.A.I.

judo politie calimanesti noi 2017 1

[COMUNICAT DE PRESĂ – I.P.J Arad]

În perioada 14-17 noiembrie a.c., în localitatea Călimăneşti – judeţul Vâlcea, a avut loc etapa națională a Campionatului de Judo al Ministerului Afacerilor Interne, patru polițiști arădeni reușind performanța de a se clasa pe podium.

În etapa finală a competiției au participat peste 100 de cadre active ale Ministerului Afacerilor Interne.

Inspectoratul de Poliţie Județean Arad a fost reprezentat cu succes de doi agenți și doi ofițeri de poliţie.

Cei patru polițiști au obținut medaliile de bronz, la diferite categorii, astfel: comisar Ghiță Marian – la categoria 73 de kg., subcomisar Mereanu Vasile – la categoria 100 de kg., agent șef adjunct Huian Ciprian – la categoria 81 de kg., și agent principal Lazăr Daniel – la categoria 66 de kg.

Etichete: agent principal Lazăr Daniel, agent șef adjunct Huian Ciprian, Campionatului de Judo al Ministerului Afacerilor Interne 2017, comisar Ghiță Marian, IPJ Arad, medaliati cu bronz, politisti aradeni, subcomisar Mereanu Vasile
C.C.I.A. Arad anunță lansarea Competiției Regionale „ScaleUP”, ediția 2017, pentru IMM-urile arădene
USR Arad: „Sistemul de parcare cu taxă din Arad este centrat pe extragerea banilor din buzunarul cetățenilor”