Polițiștii arădeni, pe podium la etapa finală a Campionatului de Înot al MAI

politisti_campioni_inot

În perioada 18-21 octombrie a.c., la Târgoviște-Jud. Dâmbovița, s-a desfășurat etapa finală a Campionatului de Înot al Ministerului Afacerilor Interne.

Astfel, la proba de 100 metri liber, categoria de vârstă 45+, pe locul 3 s-a clasat dl. cms. șef Maximilian Leucuța.
La categoria de vârstă sub 35 de ani, pe podium s-au clasat:
  • locul I – sinsp. Cătălin Sărac, la proba 100 metri bras
  • locul II – asa Alexandru Lupașcu, la proba 50 metri liber.
  • Un alt coleg a obținut o mențiune la aceeași categorie de vârstă, proba 50 de metri liber. (n.red. acesta „este mai discret…a dorit să rămână cât se poate de anonim”).

politisti campioni inot

Comanda IPJ Arad și polițiștii arădeni felicită premianții pentru performanțele obținute și le doresc mult succes la toate competițiile viitoare.

Biroul de presă al IPJ Arad

Etichete: Alexandru Lupașcu, Campionatul de Înot a Ministerului Afacerilor Interne, Cătălin Sărac, cms. șef Maximilian Leucuța, IPJ Arad
[ACTUALIZARE 2] A fost găsită autoarea accidentului de la Hălmagiu. Vehiculul a fost depistat pe raza localității Sânmartin și a fost condus de o femeie de 34 de ani care va fi reținută pentru 24 de ore pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului
[BREAKING NEWS] TREI SUSPECȚI – un român, un bosniac și un italian – au fost ARESTAȚI în Germania într-un dosar de folosire a unor dispozitive explozive improvizate, trafic de droguri și infracțiuni economice. Posibilă legătură cu CAZUL CRIȘAN!