Portarul UTA-ei, Raul OPRIC a fost convocat la lotul reprezentativ de „Under 17” al României

opric

Sosit în această iarnă la UTA, portarul Raul Opric a fost convocat de selecționerul Daniel Mogoșanu la reprezentativa Under 17 a României. Juniorii încep campania Turului de Elite a Campionatului European din 2019. Goalkeeperul roș-alb a jucat până acum la CFR Simeria. Generația 2002 a ”tricolorilor” merge în Turcia, acolo unde are de disputat trei jocuri (contând pentru Grupa 1). Pe 20 martie, România întâlnește Austria, pe 23 martie e rândul duelului cu Italia, iar pe 26 martie se dispută confruntarea cu Turcia. Să mai spunem că Raul Opric a debutat deja în campionat la Under 19 și nu a luat gol în meciul câștigat de UTA cu 1-0 pe terenul celor de la Centrul Național Mureș.

Înfrângere în sferturile Cupei României pentru elevii lui Sandu Gaica

UTA Under 19 s-a aflt ieri  la Cluj unde a jucat pentru sferturile de finală a Cupei Romaniei cu CFR, confruntare programată într-o singură manșă. Elevii lui Sandu Gaica și Adi Ungur au început bine au deschis scorul în minutul 5 prin Isac. Gazdele pregătite de Sorin Oncică, jucător ce a trecut și pe la UTA cu peste zece ani în urmă, au egalat din penalty în minutul 40 prin Petrilă jucător aflat în circuitul echipei mari, arădenii au acuzat golul și după încă două minute Joca a adus clujenii în avantaj, stabilind scorul la pauză, 2 – 1. În partea secundă doar gazdele și-au făcut jocul au înscris de încă trei ori prin Girsik, Rus din 11 metri și Covaci. În minutul 76 Petrilă a fost eliminat

Sandu Gaica și Adi Ungur au început în formula Zamfir – Haloş, Salka, Vidican, I. Gavrilă – Truţă, Hrezdac, Cocriş, Merian – Isac, Miculescu. Au mai evoluat: Rădulescu, Mohaci, Oroian, Nistor.

„Am început foarte bine, absolut golurile le-am primit pe greşeli individuale. La acest scor, nu mai are rost să amintesc nimic despre ocaziile ratate. Neatenţia se plăteşte. Păcat, am făcut o primă repriză foarte bună”, a punctat Sandu Gaica pe pagina oficială a clubului

Etichete: cfr cluj, cfr simeria, raul opric, UTA
JUDOKA arădeni au dominat întrecerea de la Deva
Francisc Kempf (PSD Vladimirescu): „La Vladimirescu trotuarele se construiesc la preţuri supraevaluate şi sunt de proastă calitate”

petrolul uta large

ERA LOC DE MAI MULT… Petrolul – UTA: 1-1

PETROLUL – UTA: 1-1 (1-0) Au marcat: Grozav (11) – Micovschi (82) 22.04.2024, ora: 19,00, stadion: „Ilie Oană”, temperatura: 12°C, spectatori: 5120. Petrolul (antrenor Laszlo Balint): Zima – Hanca, Papp,…