Rezultate meritorii pentru ÎNOTĂTORII MASTERS ai CSM Arad, la Bekescsaba și Timișoara

înot master csm arad

Concursurile de la Bekescsaba – „Memorialul Gaspar Ervin” 2022 și  „0,5 Aqua Challenge” Timișoara 2022 au audus rezultate meritorii pentru înotătorii masters ai CSM Arad.

Astfel, la Bekescsaba, în Ungaria, a avut loc a XXIII-a ediție a ,,Memorialului Gaspar Ervin”,

după o pauză de doi ani (datorită situației pandemice), unde au concurat sportivi din Ungaria, România și Slovacia.
Înotătorii arădeni au obținut următoarele rezultate: Norbert Rusu a obținut medalia de bronz în probele de 200 m bras, 100 m spate, 50 m spate și pe cea de argint în probele de 50 m bras, 200 m mixt, 100 m fluture și 100 m bras. Georgescu Vladimir a reușit să scoată din apă patru medalii de bronz în probele de 100 m spate, 100 m liber, 400 m liber și 50 m liber. Karpati Adalbert a câștigat medalia de aur în probele de 50 m fluture și 100 m liber. Vălan Cristian și-a adjudecat medalia de bronz în probele de 400 m liber și 50 m liber. Mladin Cristian s-a remarcat în probele de 200 m bras și 50 m fluture, unde a câștigat medalia de bronz iar Nagy Csaba a câștigat medalia de argint în cadrul probei de 50 m fluture.

Echipa de ștafetă a CSM Arad, în proba de 4X50 m liber, în formula Mladin C., Georgescu V., Rusu N. și Karpati A., a obținut medalia de argint.

inot masters csm arad

De asemenea, la Timișoara, a avut loc un concurs de înot cu specific anduranță, intitulat „0.5 h Aqua Challenge”,

unde înotătorii arădeni au obținut rezultate notabile. Astfel, Cristian Vălan a obținut medalia de aur, Mihai Timofte pe cea de argint, iar Valentin Retezar a reușit o clasare pe locul patru, fiecare la categoria sa de vârstă.

Etichete: Georgescu Vladimir, ÎNOTĂTORII MASTERS ai CSM Arad, Karpati Adalbert, Memorialului Gaspar Ervin”, Mladin Cristian, Nagy Csaba, Norbert Rusu, Vălan Cristian
Un nou CLUB de BOX, marca Ruben Stoia, a fost inaugurat la Sântana
Liceul German se mândrește cu rezultate de excepție: 14 elevi calificați la etapele naționale ale olimpiadelor școlare, doi elevi calificați la Concursul Național Transdisciplinar „Ionel Teodoreanu” și peste 40 de premii și mențiuni la diferite concursuri