Salbă de medalii la concursul de ÎNOT MASTERS de la Braşov

concursul masters series brasov

La Brașov s-a disputat un concurs internațional de înot masters, „Memorialul Mihai Mitrofan”, ediția a IV-a. Au participat în total 120 de sportivi reprezentând 22 de cluburi. Clubul Sportiv Municipal Arad a aliniat la start şapte sportivi, care au obținut rezultate foarte bune. Astfel, Cristian Stertl a scos din apă cinci medalii de aur în probele de 50 și 100 metri bras, 50 și 100 metri liber și 50 metri fluture.

Norbert Rusu a obținut şase medalii de bronz în probele de 50 și 100 metri bras, 100 și 200 metri liber, 50 și 100 metri spate. Martin Liptak a câștigat medalia de aur în probele de 100 metri bras și 200 metri liber, Onea Ștefan a câștigat medalia de argint la 100 metri bras și pe cea de bronz la 50 metri bras.

Anca Miloș și-a adjudecat medalia de argint în probele de 50 metri liber și 50 metri bras. Rezultate bune au avut și Mladin Cristian, care a câștigat medalia de argint la 100 metri spate dar și Flaviu Mocanu, medaliat cu bronz la 50 metri liber.

Etichete: Anca Milos, csm arad, marin liptak, Norbert Rusu, stefan onea
Remy Bonjansky şi Peter Aerts vin să „facă mănuși” cu Sergiu Bîlcea și Ionel Bulbuc COLLOSEUM TOURNAMENT, pe 9 mai, la „Polivalentă”
Sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, faza judeţeană: Progresul Pecica continuă spre finală, Curtici şi Sântana au ieşit din cursă