Sonia Ichim şi Alenia Biringer – AUR pe linie la „Pecs Cup”!

sonia ichim 3

Cele două sportive ale CS Municipal Arad, antrenate de Daniela Chiriac şi Tatiana Novikova, s-au numărat printre principalele remarcate ale ediţiei a XVII-a a concursului internaţional de gimnastică ritmică Pecs Cup din Ungaria, desfăşurat zilele trecute.

Sonia Ichim (foto) a cucerit aur pe linie – la individual compus, cerc, minge, panglică şi măciuci – în cadrul categoriei senioare A (2003-), pe care a dominat-o categoric. Rezultate excelente a obţinut şi Alenia Biringer la categoria junioare A 2005, cu aur la individual compus, minge, măciuci şi panglică.

CSM Arad a mai fost reprezentat la această categorie de Alexandra Nironca, locul 5 la individual compus şi măciuci şi locul 6 la minge şi coardă.

Competiţia din ţara vecină a fost o repetiţie utilă în vederea Campionatelor Naţionale de junioare şi senioare din perioada 18-20 octombrie, de la Bucureşti.

Etichete: Alenia Biringer, csm arad, Pecs, Sonia Ichim, Ungaria
ZIUA RECOLTEI la DIICOT Arad: 14 percheziții domiciliare, 5 mandate de aducere, 3 arestați, 1, 5 kg de MDMA și de restul „iarbă”