Remiză albă în Valea Domanului. Școlar Reșița – UTA, 0-0 în ultimul amical al săptămânii

curtuius

Școlar Reșița – UTA 0 – 0

Ultimul amical al săptămânii a făcut ca UTA să se deplaseze pe stadionul Mircea Chivu din Reșița.

Școlar Reșița: Zimmermann – Costin, Bactăr, Podină, Copaci – Negoescu, Breșneni, Vaștag, Manole – Bărbulescu – Ene
UTA I Bodea – Polgar, Manea, R. Iuga, Dinculescu – Stahl, Petra, Tănase – Buia, Hlistei – Curtuiuș.

Cele două echipe au jucat deschis pe alocuri mai dur. UTA a trecut pe lângă gol la jumătatea primei reprize.
Buia a executat un corner, Manea a reluat cu capul peste transversală. Buia a tras bine de la 20 de metri, mingea a fost însă prinsă de portar. Gazdele au avut un gol anulat pentru poziție afară din joc, cu trei minute înainte de pauză. Au mai intrat până la pauză Vădrariu respectiv Jorza. Din minutul 46 la UTA au intrat Opriș, Roșca, Prună, A. Iuga și D. Popa. La gazde au intrat Szijj, Staicu și Liba.
UTA a început bine partea secundă, Curtuiuș (foto) a trecut pe lângă gol, lovitură de cap din careul mic reținută de portar. Jorza trage din careu peste poartă. Din minutul 70 la UTA au intrat Sorato și Lazăr.
Gazdele au mai avut un gol anulat în minutul 82.

Manșa retur va avea loc pe 14 februarie.

Articole asociate:

Cu juniorii în teren, UTA „și-a luat-o” de la Crișul Chișineu Criș cu 1-4 în al treilea amical de pregătire

Etichete: cristi todea, curtuius, dan oprita, scolar resita, UTA
Știi ce TREBUIE înlocuit de urgență în Arad? BORDURILE trebuie înlocuite! Primăria își cere scuze, dar a început o amplă campanie în acest sens [FOTO]
Tenismanul arădean Marius Copil este în finala turneului de la SOFIA!