UTA  – NK Aluminij 2 -1 (2 – 1)

UTA: Balauru (46 Iacob) – Vukcevic (Tomozei  65), Erico (Baravykas 65), Medjimorec (Benga 75), Shlyakov (Bustea 65) – Batha (Călin 65), Passaglia (Mihai 75) – Antal (Ubbink 65), Roger (Negoescu 65), Miculescu (Mar 75) – Hora (Mercioiu 65).

NK Aluminij: Janzekovic – Mlinar, Grajfoner, Petek – Pusaver, Nkama, Cermak, Ploj, Majcen- Flakus, Sagadin.

UTA a trecut aseară  de NK Aluminij în cel de-al doilea amical disputat în cantonamentul din Slovenia, la lumina reflectoarelor.

Penalty pentru Aluminij  la prima fază a meciului în minutul 8, după un fault a lui Vukcevic, lovitură transformată, 0 – 1.

Arădenii  au egalat la jumătatea primei reprize după o fază bună a lui Miculescu, centrare pentru Antal cate reia spre poartă și un fundaș își introduce mingea în propria poartă, 1-1

Cu 7 minute înainte de pauză,Batha trage senzațional de la 28 de metri din lovitură liberă și înscrie, 2-1.

În partea secundă ritmul jocului a mai scăzut, în minutul 78 echipa adversă  și a trecut în cont o bară, rezultatul final a rămas cel stabilit la pauză. Remarcăm doar o singură schimbare făcută de Laszlo Balint la pauză, pe parcurs câteva modificări.

Etichete: Laszlo Balint, NK Aluminij, UTA