Talerista Briana Vărcuş este vicecampioană naţională de senioare

vărcus2

Briana Vărcuş, taleristă legitimată la CSM Arad, îşi continuă evoluţiile foarte bune din acest an. Sportiva a fost la un pas de a cuceri aurul la nivel de senioare, în cadrul Campionatului Naţional de la Bucureşti. Briana a cucerit în cele din urmă titlul de vicecampioană naţională, ea cedând în finală, la baraj. Urmează finala Campionatului Naţional de junioare 1, în perioada 18-22 august, unde cea care vrea să îi calce pe urme Luciei Mihalache – acum preşedinte al Federaţiei Române de Tir Sportiv – îşi propune să urce din nou pe podium.

Vă reamintim că tot în acest an, Vărcuş s-a remarcat la Trofeul Carpaţi şi la etapa de Campionat Naţional, unde s-a clasat prima la junioare, cu record personal. Talerista CSM-ului a repetat performanţa şi la Cupa României, categoria junioare, competiţie desfăşurată în iulie, la Bucureşti. Acolo a cucerit medalia de aur, tot cu record personal, ducând CSM Arad pe locul trei în clasamentul pe cluburi.

Etichete: Bucuresti, CSM, stiri, varcus