Crișul Chișineu Criș – Petrolul Bustuchin 4 – 0. Tripla lui Modan duce CRIȘUL în LIGA a TREIA!

nicu modan 650x435 1

Crișul Chișineu Criș – Petrolul Bustuchin 4 – 0 (2 – 0)

Multe nu sunt de spus la acest scor cu un Nicu Modan în zi de grație. Altfel poate stătau lucrurile dacă oaspeții înscriau în minutul 4 la prima ocazie a meciului. Petrolul a mai avut o tresărire la scorul de 1 -0. Prima repriză a adus destul de puțin fotbal, intrări destul de dure, dar scorul e în favoarea campioanei județului Arad. În jur de 900 de spectatori au încurajat Crișul în drumul său de revenire în liga a III-a de fotbal după 26 de ani .  Oaspeții au ieșit mai mult la joc doar după ce au primit golul trei, dar finalizările nu au avut țintă. Petrolul a dominat campionatul județului Gorj, Gîlcescu a marcat 28 de goluri în campionat dar azi a avut doar acea ocazie din debut. Modan a părăsit terenul în minutul 74 acuzând probleme la gambă. O lovitură liberă în minutele de prelungiri a găsit și portarul oaspete în terenul advers. Finalul jocului a venit cu o ploaie torențială.  Returul este programat peste o săptămână în județul Gorj.

Minutul 11: Modan a interceptat un balon la 32 de metri și a tras din prima perfect, mingea ducându-se în bara din dreapta lui Constantinescu 1 – 0

Minutul 18; Piț a executat un corner de pe dreapta iar Modan  a deviat cu capul 2 – 0

Minutul 55; Vulpe a bâlbâit o minge în minutul 55, Modan a reușit să intercepteze și să înscrie fără șansă pentru portarul Constantinescu 3 – 0

Minutul 62: Modan îl servește cu o deviere pe Alin Pavel care înscrie pe lângă portar 4 – 0

Crișul Ch. Criș: Mucha – Ciornei, Al. Pavel, Fl. Lazăr, Tomuț – Ember, C. Maghici, Fl. Gâlcă – Piț, Modan, Cigan .  Au mai evoluat:  Teședan, Covaci  Antrenor: Adrian Abrudean

Petrolul Bustuchin: Constantinescu – Vulpe, Cebuc, Pîrvu- Vasile, Stegaru, Baros, Gavrilescu, Almăjanu – Dumbra, Gîlcescu. Au mai evoluat: V. Popescu Niculescu, Stoica, Văduva. Antrenor: Mihai Dinu

Arbitri: Istvan Kovacs – Zsolt Kopriva (ambii din Satu Mare) – Flavius Seiche (Sânmihaiu Almașului – județul Sălaj).

Observatori FRF: Zaharia Ciev (Timișoara) , Adrian Copăcean (Turnu Severin)