Astra: Lazar – D. Bruno, Graovac, Găman, Lamanje – Canadija, Crepulja, Răduț – Stahl, Montini, D. Gheorghe. Au mai evoluat: V, Gheorghe,  M. Popa, Raspopovic, Balaure, Merloi.

Antrenor: Eugen Neagoe.

UTA: Fl. Iacob – Peteleu, Erico, Ilie, Shlyakov – Vorobjovas, Roger – Miculescu, Hora, Rusu – Buhăcianu.  Au mai evoluat: Antal,  Albu, Roumpoulakou, Bustea, A. Petre

Antrenor: Laszlo Balint.

Arbitri: Sebastian Colţescu (Craiova) – Andrei Constantinescu (Bucureşti) – Valentin Dumitru (Gherghiţa – Prahova). Rezervă: Ionuț Coza (Cernica – Ilfov).

Observator FRF: Cristian  Nica (Ploieşti).

Arădenii au început jocul în sistem 4-4-2 ce se transformă în 4-4-3 cu Miculescu titular din primul minut.

Filmul meciului

Florin Ilie a văzut cartonașul galben încă din minutul 6 după un contact cu Sthal.
În minutul 11, Răduț execută o nouă lovitură liberă din stânga, Iacob respinge mingea de pe capul lui Lamanje.
În minutul următor, D. Rusu degajează mingea, Buhăcianu scapă singur în poziție centrală dar își  prelungește prea mult mingea și îl accidentează pe Lazar; putea fi și eliminare, a fost doar cartonaș galben.
Minutul 43, Rusu îl servește bine pe Hora, acesta a trecut de Lazar dar intrat în unghi  a reluat slab, portarul a prins mingea.

În partea secundă tot gazdele au început mai insistente în ofensivă. În minutul 49, centrare din lovitură de colț trimisă de V. Gheorghe, Lamanje reia cu capul puternic din 6 metri pe direcția lui Iacob care reține de pe linia porții. În replică Peteleu, de la 20 de metri, trage puternic din prima de puțin pe lângă vinclu. În minutul 67, Antal e bine servit  centrează periculos prin fața porții. Montini a reluat cu capul în minutul 70, mingea a șters transversala.
După golul primit de arădeni, elevii lui Balint au avut reacție: portarul Popa a intervenit în trei rânduri la reluarea lui  Albu din foarfecă, de la 8 metrii și tot Albu îl întinde pe Popa care a respins de sub bară. Golul de trei punte a venit la o fază fixă, după o reluare a lui Antal port arul gazdelor a acordat  corner. Cu acest succes arădenii sunt matematic  90% salvați de emoțile unui eventual baraj de menținere în prima ligă. E la fel de adevărat că se așteaptă sentința în cazul  Astra care poate fi retrogradată până în liga a patra.

UTA mai are 3 meciuri în acest sezon, două consecutive acasă cu Iași și Mediaș.

Minutul 21, Roger pasează între doi apărători pentru  Miculescu, care intră în centru careuluii și îl execută pe Lazar cu un șut lângă bara din stânga, 0 – 1.

Minutul 81, Roumpoulakou nu intervine în fața lui Merloi care a primit o minge de la Bruno, pătrunde și  înscrie la colțul scurt pe lângă Iacob, 1 – 1.

Minutul 89, corner executat de Bustea, Erico a reluat în plasă, 1 – 2.

Etichete: albu, Eugen Neagoe, Laszlo Balint, UTA
Numărul studentelor este în creștere în cadrul Universității Politehnica Timișoara, mai ales în zona IT
„Străjerii Cociubei” împreună cu Biserica ortodoxă Bonțești au sărbătorit Paștile conform tradițiilor vechi din Țara Zarandului