UTA a trecut de ACS Poli Timișoara și în Cupa României

UTA – ACS Poli 2 – 1 (0 – 1)

UTA: Orlic – Costin, Benga, El Hasni, Suslak – Coulibaly, Petra – Janos, Matei, D. Popa – Pop. Au mai evoluat: Stahl, A. Iuga, Vădrariu
Antrenor: Ionuț Popa
ACS Poli: Curileac – Haruț, Basic, Melinte, Avaro – Dav. Pop, D. Codrea – D. Filip, Velcotă, Bîrnoi – Oct. Drăghici. Au mai evoluat: Mrkela, Stere, Golda. Antrenor: Ștefan Nanu
Arbitri: Denis Haidiner (Hunedoara) – Adrian Mărginean (Aiud), Marius Bălan (Dej). Rezervă: Vladimir Nagy (Aiud)
Observatori FRF: Aron Hizo (Sibiu) și Antonie Burtea (Reșița)
Deși ambele echipe anunțau că abordează Cupa României cu echipa alcătuită din rezerve se pare că a fost doar o strategie a tehnicienilor. Doar Suslak a intrat de pe bancă în echipa de start. Așa cum se stie, cele două combatate s-au întâlnit recent în orașul de pe Bega, atunci UTA s-a impus clar, victorie contând pentru campionatul ligii secunde. Și în mecil de azi de pe Motoru, UTA a început în ofensivă jocul dar ocaziile clare au lipsit. În minutul 25, bara din stânga l-a salvat pe Orlic. Multe ocazii nu au fost în prima parte. Cu un minut înainte de pauză, Bîrnoi a reluat în bara transversală. Și după pauză cele două echipe au jucat la fel de prudent, puține ocazii notabile. Au fost momente când se părea că meiul se îndreaptă spre prelungiri, dar UTA a reușit să se califice în turul următor la capătul timpului regulamentar, peste câteva zile primește vizita celor de la Academica Clinceni
Minutul 35, centrare Filip, reluare în plasă Drăghici, 0 – 1
Minutul 58, Janos reușește să lovească mingea din cădere, aceasta e deviată și intră în plasă ,1 – 1
Minutul 79, Vădrariu trece de un fundaș și pasează perfect pentru Pop care pune latul pentru 2 – 1

Etichete: ACS Poli, cupa romaniei, Ionut Popa, stefan nanu, UTA, vadrariu
Plutonierul-adjutant Radu Guler s-a stins la doar 45 de ani și a lăsat o tristețe grea printre camarazii săi de la Jandarmeria Arad
Urmează o RAZIE pe „CÂINI PERICULOȘI”?… IPJ Arad atrage atenția deținătorilor de Amstaff, Rottweiller sau Dog Argentinian asupra OBLIGAȚIILOR pe care le au: ca pentru un elicopter!