UTA a trecut lejer de „Crișul” în turul IV al Cupei României. Alexandru Ioniță a reușit o dublă

uta 2019

Crișul Chișineu Criș  – UTA 1 – 3 (1 – 1)

În turul patru a Cupei României la  fotbal  s-au întâlnit astăzi două reprezentante ale Aradului este vorba de UTA și Crișul Chișineu Criș pe terenul acesteia din urmă. Gazdele au deschis scorul în minutul 14 pe stadionul Aurel Ardelean, în urma unui penalty transformat de Ember, 1 – 0.

UTA a egalat în minutul 26 în urma unui șut din marginea careului trimis de Alexandru Ioniță, acesta avea să fie și scorul pauzei, 1 – 1. După o oră de joc un șut puternic a lui Ioniță i-a adus acestuia dubla, 1 – 2.

În minutul 81, s-au risipit emoțiile pentru UTA, Ioniță a centrat, Buhăcianu a reluat în plasă, 1 – 3.

Adrian Abrudan a început jocul în următoarea formulă: Zamfir – Blănaru, Ali Calvin, Sabău, Roșu, Ember, Clej, Marmaneanu, Mateucă, Codrea, Birău. A mai evoluat: Modan.

Laszlo Balint a replicat prin: Bolboașă – Șeroni, Melinte, A. Rus, Vulturar, Tomozei, Romario, Oroian, Ursu, Rus, Ioniță. Au mai evoluat: Ilie, Diego Lorenzi.

De mâine, UTA se gîndește la dificilul meci de pe teren propriu cu echipa din Mioveni, programat la finele acestei săptămâni.

Etichete: adrian abrudan, buhăcianu, Crișul, cupa romaniei, Laszlo Balint, mioveni, rus, ursu, UTA