UTA nu a arătat deloc bine la Afumați. Falub: „Să uităm meciul acesta!”

uta batrana doamna cs afumati 3

CS Afumați – UTA 2 – 0 (0 – 0)

Gazdele au obținut al doilea succes consecutiv acasă, întrecând astăzi UTA la revenirea pe banca tehnică a lui Adrian Falub. Multe voci susțin că acest ciclu săptămânal de pregătire trebuia finazizat de Cristi Todea, pentru ca Falub să pregătească echipa abia de luni. UTA nu a arătat deloc bine și cu atât mai mult a rămas în inferioritate numerică o jumătate de repriză. Grahovac s-a remarcat la șutul lui Olariu după numai 5 minute. UTA a stat bine în teren pe un nou sistem de joc 4 – 3- 3, diferit de cel 4-1-4-1 propus de de Mihalcea, dar construcția arădeană se oprea la 25 de metri de poarta gazdelor. Acestea au cerut un penalty la jumătatea primei reprize, un șut expediat în brațul lui Scutaru. În replică acțiune personală Stahl, încheiată cu șut din apropierea careului mic, intrat în unghi. Prima repriză s-a încheiat în notă de echilibru.
Repriza secundă a început cu ocazia lui Ciucă deviind centrarea lui Păcurar din lovitură liberă de la 20 de metri, respinsă de portarul gazdelor. În replică gazdele au înscris pe contraatac. La scurt timp a intervenit eliminarea lui Ciucă pentru cumul de cartonațe galbene în minutul 67, Cârstocea a pierdut un balon Ciucă a faultat în interesul echipei. Cu 19 minute înainte de final, Grahovac a respins șutul lui Perju după o acțiune personală. UTA nu a mai legat jocul după pauză asta s-a mai văzut și în celelalte meciuri pe propriul teren. Arădenii au avut o tresărire dar șutul lui Cârstocea a trecut peste transversală.  Grahovac s-a mai opus în două rânduri la șuturile lui Burlacu și Ștefan, limitând proporțiile scorului, totuți gazdele au mai înscris în minutele de prelungiri. Lipsa lui Strătilă, care nici nu a făcut deplasarea din pricina unei accidentări și care  își va relua pregătirea luni, s-a făcut mai mult decât simțită. Nolbert Polgar a acuzat și el probleme de sănătate. Adrian Falub a completat echipa cu doi fundași Dinculescu și Iuga pe lista de rezerve!
Așa s-a marcat:
Minutul 52: Ciucă nu închide culoarul V. Ștefan intră în careu și înscrie pe colțul lung 1 – 0.
Minutul 90+4: Nicolae a preluat o centrare de pe dreapta a trecut de Grahovac și a înscris 2 – 0.

„Nu sunt multe lucruri de spus despre meci, cred că echipa de la Afumați a fost mai bună astăzi. Ne-au bătut, să uităm meciul acesta, să ne gândim ce facem de acum. Ne așteptă o muncă grea. De luni să intrăm să ne cunoaștem mai bine, să ne pregătim bine pentru meciul care urmează. Vreau să uităm meciul acesta, au câștigat pe merit”, a apreciat antrenorul Adrian Falub.

Afumați: Marinescu – Onea, Robicek, Rz. Patriche, Perju – V. Olariu, M. Dedu – Rz. Avram, Tudorache, Şt. Vasile – Vlada. Au mai evoluat: Burlacu, Zaharia, Nicolae. Antrenor: Vasile Neagu.
UTA: Grahovac – Adili, Scutaru, Ciucă, Burlă – Păcurar, Tănase, Cârstocea – Stahl, Curtuiuș, Buleică. Au mai evoluat: Toma, Manea, Asani. Antrenor: Adrian Falub.
Arbitri: Robert Avram (Pitești) – Gheorghiță Bălan (ambii din Pitești), Ionel Dumitru (Gherhița – Prahova). Rezervă: Bogdan Anghelinei (Galați).

Etichete: Adrian Falub, cs afumați, Grahovac, UTA
EFECTELE ȘORICIOAICEI. Fabulosul dialog de pe Facebook dintre o țigăncușă din Checheci și un nazist anonim
[HIP HOP NEWS] „Carditori de pe mess”. Scrisoarea unui copil către „mama” lui la începutul anului școlar. Îndrumar în doi pași și-o tumbă despre ce poa` să facă șoricioaica cu sexul