UTA – „scor amical” cu CRIȘUL în al patrulea meci de pregătire

uta crisul 2

UTA – Crișul 1 – 1 (1 – 1)

Arădenii au susținut ieri la matineu al patrulea amical din această stagiune de pregătire, al doilea din această săptămână și tot pe teren propriu pe arena din Aradul Nou. După vizita celor de la Gloria Cermei, a venit rândul conjudețenei Crișul Chișineu Criș.

UTA a început partida în formula: Bodea – Ivan, El Hasni, Şeroni, Copaci – Vadim, Melinte – Costin, Kanda, Stahl – Rus.
Crișul a replicat cu: Dagău – Lazăr, Pavel, Tătaru, Siminic, Piţ, Gîlcă, Bozian, Lezeu, Modan, Matei.
Partida a avut un ritm bun înca din start, după 18 minute de joc, oaspeții au deschis scorul, Pavel la servit excelent pe Marius Matei, care a reluat din fata careului mic pe lîngă portarul Bodea 0 – 1. Două minute mai târziu, Dagău a scos de pe linia porții șutul lui Costin. La a doua oportunitate elevii lui Ionuț Popa au egalat în minutul 26 ca urmare a unei faze fixe, Kanda a executat o lovitură de colț de pe stânga, mingea a fost deviată la Șeroni care a reluat din apropiere, 1 – 1. Acesta avea să fie rezultatul primei reprize după ce Bodea a respins salvator șutul lui Lezeu din minutul 43. Din minutul 46, Ionuț Popa ia trimis în teren pe Olic și Matei, apoi Coulibaly în minutul 65. Adi Abrudan a apelat și el din minutul 46 la portarul Mucha. In partea secudă echipa lui Ionuț Popa a fost mai periculoasă în urma unor lovituri de colț. La Crișul au intrat din minutul 65 Maghici și Lang. În minutul 70, UTA a trecut pe lângă gol, Ivan a centrat de pe dreapta iar Cipri Rus a deviat mingea cu capul în bară. Din același minut a reintrat Costin inlocuit în minutul 46, precum și Isac. Au mai jucat: D. Popa, Iuga, Merian. Multe schimbări pe ultimele 20 de minute în ambele echipe, asta a dus la fragmentarea jocului. La Crișul au mai evoluat Ciornei și Clej, Sabău. UTA întâlnește la finele săptămânii formația Luceafarul Oradea în ultimul test al săptămânii.

Etichete: adi abrudan, cipri rus, Crișul, Ionut Popa, liga a doua, UTA
IPS Timotei, Arhiepiscopul Aradului – Cetăţean de Onoare al Judeţului Caraș Severin
„ȚIGĂRILE-S BAZA” și la Lipova! O dovadă-n plus – razia de ieri a Poliției…

petrolul uta large

ERA LOC DE MAI MULT… Petrolul – UTA: 1-1

PETROLUL – UTA: 1-1 (1-0) Au marcat: Grozav (11) – Micovschi (82) 22.04.2024, ora: 19,00, stadion: „Ilie Oană”, temperatura: 12°C, spectatori: 5120. Petrolul (antrenor Laszlo Balint): Zima – Hanca, Papp,…