UTA U16 a părăsit Liga Elitelor

u22

Juniorii Academiei UTA au avut deplasare la LPS Banatul, meciul contând pentru un loc la Turneul Final al Ligii Elitelor U16.

Mai micii utiști antrenați de Bogdan Oneț au terminat pe primul loc în Seria a 8-a, într-o grupă cu CFR Cluj, LPS Bihorul Oradea și LPS Satu Mare, câștigându-și astfel un loc în Turul eliminatoriu. Timișorenii au fost câștigătorii Seriei a 7-a, unde i-au avut adversari pe ASU Poli, Viitorul Arad și ACS Ineu.

A fost o singură manșă, iar învingători au ieșit bănățenii, scor 4-1. La pauză scorul a fost doar 1-0 pentru gazde, dar la revenirea de la cabine utiștii au încasat trei goluri în 15 minute. Intrat la începutul reprizei a doua, Daniel Călin a marcat golul de onoare în minutul 60.

UTA U16: Malița (Popescu, 66) – Anișorac, Mitu, Bocancea, Aslău (Călin, 46), Caia (Pavel, 66), Novac (D. Cohuț, 54), Covaci, Al. Cohuț, Iurasciuc, Ronai (Ciobanu, 66).

Etichete: arad. stiri arad, LPS Banatul, UTA U16
Finala din Franţa a echipei la care joacă Dana Dodean, amânată de Covid-19!