Victorie la scor a UTA-ei, îl al doilea meci de verificare: 4 – 0 cu Șoimii Lipova

rus si hilistei

UTA – Șoimii Lipova 4 – 0 (2 – 0)

La nici 24 de ore de de la victoria de la Sîntana, elevii lui Todea au evoluat împotriva celor de la Șoimii Lipova, pe terenul de la Sînicolau Mic.

UTA I: Bodea – R. Iuga, Manea, Roșca, Dinculescu – Stahl, Petra, Tănase – Buia, Hlistei – Curtuiuș.

UTA a deschis scorul la scurt timp după primul sfert de oră. Petra a preluat, a trecut de doi fundași și a tras plasat la colțul scurt din 10 metri, 1 – 0.
S-a făcut 2-0 după o centrare la semiînălțime trimisă de Buia de pe dreapta, Iuga a scăpat din marcaj și a împins în plasă din 5 metri stânga, apoi a urmat pauza. S-au jucat 2×50 de minute.
După pauză, portarul Bodea a fost înlocuit cu Barna.
La o oră de joc UTA a înscris prin Buia, care a reluat din întoarcere o centrarea lui Stahl, 3 – 0
Din minutul 65, la UTA au mai intrat Polgar și Popa, iar din minutul 75 a intrat Opriș, iar din minutul 80 Prună, Toma, A. Iuga și Jorza.
Cu zece minute înainte de final Hilistei (foto stânga) a înscris pe lângă bară cu un șut din marginea careului mare, 4 – 0.
Programul amicalelor UTA-ei continuă astăzi, cu meciul de la Chișineu Criș.

Articol asociat:

UTA și-a început „săptămâna jocurilor de verificare” învingând Unirea Sântana pe final cu 4-3

Etichete: barna, bodea, curtuius, hilistei, Șoimii Lipova, Todea, UTA
Polițistul de frontieră care în 2008 și-a vândut pistolul din dotare s-a apucat de cultivat CANNABIS INDOOR… și i-a mers bine aproape 10 ani. Marți, polițiștii din Hunedoara au descins în casele unor suspecți de trafic și consum de droguri din HĂLMAGIU și au reținut 7 suspecți
Trei „locatari” noi are Penitenciarul Arad. În doar o zi, polițiștii au încarcerat trei bărbați din Răpsig, Țipari și Pilu