Accident mortal la ieșirea din Chișineu-Criș spre Oradea

accident cris
Distribuie:

Un accident rutier grav s-a produs, joi seara, la ieșirea din Chișineu-Criș spre Oradea. Echipajele medicale ajunse la fața locului au găsit o victimă în vârstă de 45 de ani, în stare de inconștiență, iar în ciuda eforturilor de resuscitare a fost declarat decesul.


ISU Arad: În data de 14 noiembrie 2024, în jurul orei 21:45, pompierii militari arădeni au fost solicitați să intervină în urma unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme, pe DN 79, la ieșirea din localitatea Chișineu-Criș.

Pentru misiune au fost alocate forțe și mijloace din cadrul Gărzii de Intervenție Chișineu-Criș, cu o autospecială cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD. La locul evenimentului a fost alocată și o ambulanță din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Arad.

În urma accidentului a rezultat o victimă aflată în stare de inconștiență. Echipajul medical a început efectuarea manevrelor de resuscitare, însă, din nefericire, aceasta nu a răspuns, iar decesul a fost constatat de către medicul echipajului.


Foto: DRDP Timișoara


 

Categorie: Evenimente din trafic
Etichete: accident mortal, Chisineu Cris
Distribuie:
Articolul anterior
[ACTUALIZARE 2] Primarul comunei Tomnatic din județul Timiș și contabila angajată a primăriei au fost arestați preventiv
Articolul următor
Bursa locurilor de muncă pentru studenții UAV

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Fill out this field
Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.

Din aceeași categorie