marți, iulie 5, 2022

LIGA A III-a – ultima etapă [REZULTATE / MARCATORI / CLASAMENT FINAL]

 

CSM Lugoj – Millenium Giarmata 4-3
Cristian Onţel (32, 50, 58), Salim Muhammed (55) / Marius Călin (10), George Beloescu (40), Michel Rosenblum (90+1)
ACS Dumbrăviţa – FC Avrig 5-0
Albert Voinea (21, 70), Florin Nanu (50, 80), Răzvan Rus (65)
CNS Cetate Deva – CS Hunedoara 1-3
Cristian Cocan (72) / Robert Cristian (36 – pen.), Iulian Tecsi (44), Daniel Creciunesc (90)
Crişul Chişineu Criş – Unirea Alba Iulia 1-1
Nicu Modan (82) / Alexandru Giurgiu (71)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Metalurgistul Cugir 1-1
Valeriu Mager (82) / Marius Neagu (85)
Industria Galda – CSM Şcolar Reşiţa 1-0
Daniel Lupşan (80)
Şoimii Lipova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-0
Florin Istrate (13)
CS Ocna Mureş – Naţional Sebiş 1-1
Sebastian Culda (28) / Ionuţ Petculescu (50)

Clasament:

1. CSM Şcolar Reşiţa 30   19     5      6     60-27     62
2 . Şoimii Lipova        30   18    6      6      70-42     60
3. ACS Dumbrăviţa   30   18     4     8      60-43     58
4 . Gloria T. Cermei   30   17     2    11      56-48      53
5. Met. Cugir               30   15    8     7       59-46      53
6. Naţional Sebiş       30   13    11    6       57-44       50
7. Crişul Ch. Criş       30    13   10    7       55-31       49
8. FC Avrig                  30   13    4    13      38-43      43
9. CS Hunedoara       30    12    6    12     53-51       42
10. Industria Galda   30   13     2    15     50-43       41
11. Ghiroda Giarmata 30  12     3    15     57-52       39
12. Unirea Alba Iulia 30    9     11    10     37-42      38
13. Cetate Deva           30   10     5     15    36-49      35
14. Mill Giarmata       30    8      5      17    45-64     29
15. CSM Lugoj             30    2      6      22   29-77      12
16 CS Ocna Mureş      30    2      4      24   28-88     10

Din celelalte patru serii au promovat: Gloria Buzău, Rapid București, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, Turris Oltul Turnu Măgurele.

Ultimele Știri

Related news