Bărbatul a acționat în zona gării CFR Arad și a agresat un alt bărbat sustrăgându-i suma de 800 de lei. Tâlharul a fost identificat și reținut de polițiști, urmând a fi prezentat magistraților Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad cu propunerea luării de măsuri preventive.
IPJ Arad: BĂNUIT DE TÂLHĂRIE CALIFICATĂ, IDENTIFICAT ȘI REȚINUT
La data de 21 septembrie a.c., în jurul orei 13.30, polițiștii Serviciului Județean de Poliție Transporturi Arad au fost sesizați despre faptul că, în zona unei gări din municipiu, o persoană necunoscută ar fi agresat un bărbat și i-ar fi sustras 800 de lei.
În urma investigațiilor efectuate, a fost identifica un bărbat de 25 de ani, din Felnac, care, în baza probatoriului administrat a fost reținut pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat magistraților Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad, cu propunerea luării de măsuri preventive.
Cercetările sunt continuate sub coordonarea procurorului de caz, într-un dosar penal, întocmit pentru tâlhărie calificată.
Sursa și video: IPJ Arad