MUNICIPIUL ARAD:
Gheorghe Falcă (PNL)
ORAȘE:
Chișineu Criș – Burdan Gheorghe (PSD)
Curtici – Ban Ioan-Bogdan (PNL)
Ineu – Călin Abrudan (PNL)
Lipova – Iosif Mircea Jichici (PSD)
Nădlac – Ioan Radu Mărginean (ALDE)
Pecica – Petru Antal (PNL)
Pîncota – Dan Pocrișer (PSD)
Sântana – Daniel Tomuța (PNL)
Sebiș – Gheorghe Petru Feieș (PNL)
COMUNE:
Almaș – Avram Teodor (PNL)
Apateu – Aurel Bondor (PNL)
Archiș – Nicolae Valea (PSD)
Bata – Ion Micurescu PNL
Beliu – Emanuel Horhat-Coraș (PSD)
Birchiș – Ioan Guțu (PNL)
Bîrsa – Avram Ciev (PNL)
Bîrzava – Gabriel Faur (PSD)
Bocsig – Ioan Florin Ciul (PSD)
Brazii – Ioan Vesa (PNL)
Buteni – Mircea-Theodor Braiti (PMP)
Cărand – Gligor Costuț (PNL)
Cermei – Ioan Daniel Vesa (PNL)
Chisindia – Ionel Pașca (PNL)
Conop – Petrică Moldovan (PNL)
Covăsînț – Traian-Gheorghe Balint (PNL)
Craiva – Ioan Bercea (PNL)
Dezna – Ovidiu Mircea Neaga (PSD)
Dieci – Liviu Traian Burtă (PSD)
Dorobanți – Korondi-Jozsa Erica (UDMR)
Felnac – Ioan Malița (PSD)
Fîntînele – Otlăcan Emil Nicolae (PSD)
Frumușeni – Aurelian-Reginald Andronic (PNL)
Ghioroc – Corneliu Morodan Popi (PNL)
Grăniceri – Petru-Claudiu Bătrânuț (PNL)
Gurahonț – Ana Lenuța Moțica (PNL)
Hălmagiu – Adrian Țoca (PNL)
Hălmăgel – Mihaela Banci (PSD)
Hășmaș – Cornel Popa (PNL)
Ignești – Marinel Urs (PNL)
Iratoșu – Papp Atila-Iosif (UDMR)
Livada – Iosif Bimbo (PSD)
Macea – Ciprian Gheorghe Otlăcan (PNL)
Mișca – Haász Tiberiu (UDMR)
Moneasa – Ioan Herbei (PSD)
Olari – Petre Răuț (PNL)
Păuliș – IoanTurcin (PSD)
Peregu Mare – Kovacs Emeric (UDMR)
Petriș – Iirina Onescu (Independent)
Pilu – Dan Lucian Drăgan (PNL)
Pleșcuța – Viorel-Marius Groza (PNL)
Săvîrșin – Ioan Vodicean (PSD)
Secusigiu – Ilie Cheșa (PNL)
Seleuș – Cristian Branc (PNL)
Semlac – Letiția Stoian (Independent)
Sintea Mare – Erdős Valentin (UDMR)
Socodor – Ioan-Dimitrie Jura (PNL)
Șagu – Emilia Brăneț (PNL)
Șeitin – Mircea Sabin Totorean (PNL)
Șepreuș – Ioan Pintean (PNL)
Șicula – Duțu Căprar (PSD)
Șilindia – Rovin Mariș (PNL)
Șimand – Florin Liviu Dema (PSD)
Șiria – Valentin Bot (PNL)
Șiștarovăț – Marinel Jurjescu (PSD)
Șofronea – Ioan Babău (PSD)
Tauț – Florin Lela (Independent)
Tîrnova – Florin Farcașiu (PNL)
Ususău – Florin Țole (Independent)
Vărădia de Mureș – Miculiț Crina Melania (PSD)
Vinga – Ioan Negrei (PNL)
Vîrfurile – Radu-Tiberiu Giurgelea (PNL)
Vladimirescu – Ioan Crișan (PNL)
Zăbrani – Marian Toader (PNL)
Zădăreni – Doina Petri (PNL)
Zărand – Gheorghe Dudaș (independent)
Zerind – în curs de actualizare
Zimandu Nou – Dorel-Gheorghe Vidran (PNL)