Arădencele au trecut examenul, U. Cluj – ICIM Arad 81 – 86

icim2

Fetele de la FCC ICIM Arad au trecut repede peste dezamăgirea din preajma Crăciunului, când s-au văzut învinse de campioana Sepsi, chiar la Arad, și au obținut un succes important la Cluj. Arădencele  au strâns excelent rândurile, arătând ca o adevărată echipă, toate marcatoarele atingând, cel puțin, cota 10 puncte.

Primul sfert a fost pe muchie de cuţit 19 – 19, după care Wingate, Tavic şi surpriza plăcută, Ferenczi, au trecut la timonă, așa că la pauza mare FCC ICIM avea un avantaj de 10 puncte, 37 – 47. A urmat apoi o cădere inexplicabilă, ce putea să coste echipa de pe Mureș, scorul sfertului trei fiind 34 -19.

Revenirea „galben-albastrelor” a început de la 76-68, scor înregistrat în minutul 32. Cu 5 minute rămase de disputat, Aradul revenea în avantaj: 76-77.  Bazându-se și pe o apărare aproape impenetrabilă, cu10 puncte primite în ultimul sfert, FCC ICIM Arad a rămas în meci și a reușit să-și apropie victoria.

Cu acest succes, trupa lui Bulj le pune sub ea în clasament pe „studentele” de pe Someș. Revederea cu suporterii e în primele zile ale noului an, pe 6 ianuarie, când la Polivalenta arădeană sosește echipa Timişoarei.

Cluj: Thompson 19, Vorpahl 17, Kalusic 14, Taylor 12, Ghizilă 11, Samburska 6, I. Părău 2. A mai evoluat: Voica

Arad: Coker 16, Wingate 13, Hadzovic 13, Tavic 12, Ferenczi 11, Poole 11, Nagy 10. Au mai evoluat: Ciotir, Mercea

Etichete: baschet feminin, dragan petricevici, ICIM Arad, Marcel Urban, u cluj
Percheziții la Sântana. Vizate au fost persoane bănuite de contrabandă cu țigarete, articole pirotehnice și cafea
Ziua și confiscarea de petarde în piețele arădene. Azi jandarmii au confiscat peste 2500 de petarde

uta otelul 3 large

URA ȘI (ÎNAPOI) LA GARĂ!

UTA – OȚELUL GALAȚI 3-1 (0-0) Au marcat: Omondi (62), Luckassen (78), R. Pop (81) – Cisotti (90+4) 25 aprilie 2024, ora: 16.45, stadion: „Francisc Neuman”, temperatura: 12°C, spectatori: 7500.…
petrolul uta large

ERA LOC DE MAI MULT… Petrolul – UTA: 1-1

PETROLUL – UTA: 1-1 (1-0) Au marcat: Grozav (11) – Micovschi (82) 22.04.2024, ora: 19,00, stadion: „Ilie Oană”, temperatura: 12°C, spectatori: 5120. Petrolul (antrenor Laszlo Balint): Zima – Hanca, Papp,…