ARGINT pentru UTA în CUPA ROMÂNIEI. Sandu Gaica este sever cu puștii săi, care au cedat mental în repriza a II-a în fața trupei lui Hagi

uta under 17

Băieții lui Sandu Gaica și Adi Ungur au fost învinși în finala Cupei României la categoria juniori sub 17 ani. UTA a făcut o primă repriză bună în compania Viitorului Constanța, era 1-1 la pauză, cu gol arădean semnat de Isac (36), la scurt timp după ce Munteanu deschisese scorul (27).

Însă debutul părții secunde a venit cu gol rapid al trupei antrenate de Constantin Fălină, care avea să se dezlănțuie până la 7-1 în favoarea ei (marcatori Matiș 42, Munteanu 53, 58, Pitu 61, Matiș 69, Mureșan 71). Arădenii au mai reușit doar să reducă diferența după golul lui Nagy (72), 7-2 avea să fie scorul final.

„Păcat, am făcut o primă repriză bună. Meciul s-a rupt după golul de 3-1. Viitorul a fost echipa mai bună, are jucători de calitate individuală, cu care am avut probleme în duelurile unu la unu. Copiii sunt copii, una am discutat la pauză, alta s-a întâmplat pe teren. Întâmplător sau nu, la patru din golurile primite noi eram în atac, am ratat, apoi am luat gol în faza următoare… Rămânem doar cu o primă  repriză bună, insuficientă însă. Dacă ne gândim că am ajuns în primele patru echipe din țară și am jucat finala Cupei, da, putem spune că a fost un sezon bun. Dar dacă ne uităm la ultimele rezultate, nu” este sinteza lui Sandu Gaica.

UTA: Zamfir – Haloș, Salka, Vidican, Mohaci – Cocriș (56 Tăședan), Hrezdac – Dumitru (49 Gavrilă, 66 Nistor), Isac, Merian (27 Nagy) – Miculescu. Pe bancă: Costache – Duma, Pașcu.

Viitorul: Șerban – Grosu, Ștefănescu (66 Sîrbu), Vlad, Mureșan – Călin, Negrean, Grameni (61 Girsik) – Matiș – Munteanu (66 Dumitrescu), Pitu

Etichete: adi ungur, hagi, nagy, UTA, Viitorul Constanța, zamfir
Rumburak
600 de baloane cu heliu vor fi lansate din fața Primăriei… câte unul pentru fiecare COPIL ABANDONAT în Arad

uta otelul 3 large

URA ȘI (ÎNAPOI) LA GARĂ!

UTA – OȚELUL GALAȚI 3-1 (0-0) Au marcat: Omondi (62), Luckassen (78), R. Pop (81) – Cisotti (90+4) 25 aprilie 2024, ora: 16.45, stadion: „Francisc Neuman”, temperatura: 12°C, spectatori: 7500.…
petrolul uta large

ERA LOC DE MAI MULT… Petrolul – UTA: 1-1

PETROLUL – UTA: 1-1 (1-0) Au marcat: Grozav (11) – Micovschi (82) 22.04.2024, ora: 19,00, stadion: „Ilie Oană”, temperatura: 12°C, spectatori: 5120. Petrolul (antrenor Laszlo Balint): Zima – Hanca, Papp,…