Cu juniorii în teren, UTA „și-a luat-o” de la Crișul Chișineu Criș cu 1-4 în al treilea amical de pregătire

cris uta

Crișul Chișineu Criș – UTA 4 – 1 (3 – 0)

Pe terenul liderului din primul eșalon județean de fotbal la Chișineu Criș s-a desfășurat al treilea amical al săptămânii pentru UTA. Arădenii s-au prezentat cu o echipă secundă, de juniori, însoțită de tehnicienii Costel Bogoșel, Mihai Petcuț și Sandu Țamboi. Sorano, Lazăr și Opriș sunt singurii jucători din cadrul primei echipe.

Crișul: Pătroi – Ciornei, A. Pavel, Fl. Lazăr, Tomuț – Piț, Ember, Clej, Covaci – Cigan, Modan.
UTA: Creța – D. Lazăr, Sabău, Opriș, Curta – Isac, Roșu, Lezeu – Nagy, R. Petcuț, Sorato

Gazdele au deschis repede scorul în minutul 6, Piț a centrat de pe dreapta din lovitură liberă, Lazăr a marcat cu capul din 5 metri 1 – 0.
Patru minute mai târziu, Ember a înscris din 10 metri la colțul scurt după o acțiune creată de Modan, 2 – 0.
Cigan a înscris și el în minutul 37, după o minge respinsă de Creța, 3 – 0

După pauză, tot gazdele au înscris primele, Clej cu un șut din 10 metri în minutul 75, 4 – 0.
Singurul gol al arădenilor a venit în minutul 87, Lazăr a centrat de pe dreapta și italianul Sorato a înscris cu capul 4 – 1.
La UTA au mai evoluat pe rând Onuțan, Stan, Debre, Savin Țuța, Laza, Gabor.
La Crișul au intrat Drăgan, Tăședan, Gîlcă, Morariu, precum și Zaha un portar aflat în probe de la Salonta.

Articole asociate:

Victorie la scor a UTA-ei, îl al doilea meci de verificare: 4 – 0 cu Șoimii Lipova

Etichete: clej, creta, Crișul, gîlcă, UTA
Cum arată Filarmonica de Stat Arad în faza ultimelor finisaje [FOTO]
Fetele de la FCC ICIM CSB Arad au speranțe mari în grupa a doua din play-off [PROGRAMUL MECIURILOR]