Fără titulari, UTA a pierdut din nou cu Crișul Chișineu-Criș în penultimul amical de pregătire

cris uta

UTA – Crișul Chișineu Criș 0 – 2 (0 -1)

Penultimul amical al echipei UTA în stagiunea de pregătire de iarnă a avut loc astăzi pe terenul sintetic Șega, UTA a primit vizita celor de la Crișul Chișineu Criș. Zilele trecute, oaspeții de azi au câțtigat clar dar UTA a trimis o garnitură în majoritate de juniori.

UTA: Barna – Lazăr, Roșca, Opriș, Curta – Prună, Jorza, Isac – Popa, Toma, A. Iuga.
Crișul: Mucha – Ciornei, Pavel, Florin Lazăr, Tomuț – Piț, Ember, Clej, Covaci – Modan, Cigan.

Filmul meciului
Toma a trimis un șut puternic de la 18 metri, în debutul meciului, Mucha a respins de sub bară.
Mucha a respins o lovitură de cap până la Roșca, reluarea acestia a lovit transversala.
Primul sfert de oră s-a âncheiat tot cu un o ocazie pentru UTA Popa din 12 metri dreapta, Mucha scoate de lângă bară
A doua parte a reprizei a fost echilibrată. Cu cinci minute înainte de pauză, UTA l-a pierdut pe Opriș, accidentat, în locul lui a intrat Onuțan.
Oaspeții deschid scorul după o cursă frumoasă a lui Modan finalizată cu șut la colțul lung din 12 metri 0-1.
Cigan a reluat la încheietura barelor, în minutul 55, prevestind golul ce a căzut puțin mai târziu, nu a mai ratat 6 metri stânga, din centrarea lui Piț, 0-2.

În locul lui Jorza a intrat Cocean, mijlocaș provenit de la Satu Mare.
Portarul Zamfir intră în locul lui Barna.