„Galben-albastrele” se califică în semifinala campionatului fără să joace sfertul cu Constanţa!

fcc11

FCC Baschet UAV Arad îşi adjudecă biletele pentru penultimul act al play-off-ului din Liga Naţională de Baschet Feminin, ediţia 2021-2022, fără să joace pe teren. Adversara arădencelor, Phoenix CSU Constanţa, pierde la masa verde sfertul de finală ca urmare a rezultatelor pozitive (la testările PCR) apărute în cadrul lotului constănţean.

Partidele programate luni şi marţi în Polivalentă arădeană au fost anulate, iar echipa  aşteaptă adversarul din semifinala campionatului.

FCC-ul va întâlni învingătoarea duelului dintre CSM Satu Mare şi Universitatea Cluj-Napoca. Primele meciuri sunt programate pentru 21 şi 22 aprilie.

Sursa:baschetarad.ro

Etichete: CSM Satu Mare, FCC Baschet UAV Arad, PCR, Phoenix CSU Constanţa
APATEU: MII de SUINE depistate cu Pestă porcină africană sunt INCINERATE în această zi de duminică. SMITHFIELD a făcut economii, închiriind CINCI INCINERATOARE MOBILE și folosind combustibil în exces
UTIȘTII ULTRAS: „ORAȘ ADORMIT, ÎȚI MERIȚI SOARTA… AI UN PRIMAR CARE ÎNGROAPĂ ȘI SPORTUL ȘI ARTA!”