Înfrângere la limită: UTA – Hajduk Split  0 – 1  (0 – 1 )

vukovic

UTA – Hajduk Split  0 – 1  (0 – 1 )

Croații au început mai bine jocul. Brazilianul Jairo a deschis scorul cu 5 minute înainte de pauză. Victoria a aparținut formației ce a terminat pe locul 4, în primul eșalon croat, arădenii au dat o replică bună, au avut ocazii de gol mai ales după pauză. Din formula de joc a croaților nu a lipsit nici vedeta Mario Vuskovic (19 ani – foto), fotbalist cotat la 6,5 milioane de euro. UTA își încheie cantonamentul din Slovenia cu o remiză un succes și o înfrângere.

Să mai spunem că Dănuț Ifrim (64 de ani) a revenit ca maseur la echipă după 13 ani de absență.  Ifrim și-a intrat în pâine în cantonamentul „roș-albilor”, din Slovenia, alături de noul medic al echipei, Darius Florin Miharț.

UTA: Iacob (Balauru 57) – Vukcevic (Tomozei 75), Erico (Benga 75), Medjimorec, Shlyakov (Baravykas 57) – Batha, Passaglia (Călin 85) – Antal (Ubbink 57), Roger (Bustea 79), Miculescu (Negoescu 79) – Hora (Mercioiu 75). Pe bancă: Mociu – Mihai, Mar

Hajduk Split: Silic – Calusic, Dimitrov, Vuskovic, Dolcek – Brkljaca, Diamantakos, Cubelic – Jairo, Ljubicic, Cuic Au mai jucat: Sentic – Peric, Eduok, Jakolis, Skaricic, Saric, Krolo, Lazar

Etichete: Hajduk Split, ifrim., stiri, UTA
Știați că Geanina Pistru, Sergiu Bîlcea, Ionel Bulbuc și Lazăr Faur „s-au luptat cu pesedeul, cu banii arădenilor și cu Primăria Arad în ultimii patru ani”? Nici noi… dacă nu s-ar fi lăudat Geani cu asta LIVE!
Scrisoare deschisă către Primarul Aradului, Călin Bibarț, din partea locuitorilor străzilor Orient, Cehov, V. Moga din cartierul Grădiște, Arad