ÎNOTĂTORII de la CSM Arad s-au întors de la Memorialul ,,Ioan Schuster”, Reșita 2018, plini de MEDALII

inot arad 1

Desfășurat pe parcursul a două zile, s-a desfășurat la Reșita a VIII- a ediție a Memorialului ,,Ioan Schuster”competiție ce a aliniat la start sportivi din Austria, România și Ungaria,  reprezentând 21 de cluburi și totalizând 94 de persoane înscrise.

Sportivii CSM Arad au reușit să obțină rezultate meritorii, totalizând 25 de medalii câștigate la individual și 4 medalii pe echipe de ștafetă. Pintican Cristian a obținut medalia de aur în probele de 50 m liber, 100 m liber, 50 m spate, 100 m spate și medalia de bronz la 50 m fluture.

Norbert Rusu a scos din apă 4 medalii de bronz în probele de 50 m bras, 100 m bras, 100 m spate și 200 m mixt cât și o medalie de argint în proba de 400 m liber. Cristian Stertl a cucerit medalia de aur în probele de 50 m liber, 100 m liber, 50 m fluture și 200 m mixt. Karpati Adalbert a obținut medalia de argint în probele de 50 m fluture și 200 m mixt și pe cea de aur la 50 m liber. Onea Ștefan a obținut aurul în probele de 50 m bras și 100 m bras. Anca Miloș a obținut medalia de argint în proba de 50 m bras și 50 m liber. Mladin Cristian a obținut medalia de bronz în proba de 50 m spate și 100 m bras. Damian Romeo a obținut medalia de bronz în proba de 400 m liber iar Nagy Csaba a obținut medalia de bronz în proba de 50 m liber. Rezultate bune a  avut și Flaviu Mocanu, clasându-se pe locul cinci în probele de 50 m bras, 100 m bras și 50 m liber.

În proba de ștafetă 4X50 m liber, echipa formată din Onea, Damian, Rusu și Karpati, a obținut medalia de aur iar echipa formată din Pintican, Nagy, Mocanu și Stertl a câștigat medalia de argint.

În proba de ștafetă 4X50 m mixt, echipa Csm Arad în componența Rusu, Karpati, Onea, Mocanu, a obținut medalia de aur iar echipa formată din Pintican, Mladin, Nagy și Damian a obținut medalia de argint.

Pentru arădeni se prefigurează un nou concurs în luna noiembrie, Cupa DKMT, ce va avea loc în orașul de pe Bega.

Etichete: Ioan Schuster”, Karpati Adalbert, Memorialul, Mladin Cristian, Onea Ștefan, Pintican Cristian, Reșita 2018
Joi, 25 octombrie, e „Ziua porților deshise” la Parchetul de pe lângă Tribunalul Arad
Ultimele zile de înscriere la cursul Competenţe antreprenoriale, oferit gratuit în cadrul proiectului „Sprijinirea inițiativelor antreprenoriale din Regiunea Vest”