Judoka Beata Kabat este vicecampioană naţională de senioare

kabat3

Campionatele Naționale de judo destinate seniorilor s-au desfăşurat în  Poiana Braşov, la start aliniindu-se peste 180 de sportivi din toată ţara. S-a concurat în incinta unui hotel, într-o sală imensă, pe două tatami, unde intrau doar antrenorul cu sportivul care trebuia să concureze. Sportivilor li s-au pus la dispoziție săli de încălzire, care erau dotate cu televizoare și programul care arăta când trebuie să se pregătească pentru a intra în competiție, cel mai important lucru fiind acela că toți participanții au respectat toate măsurile impuse de MTS şi Ministerul Sănătăţii.

CSM Arad a obținut o medalie de argint prin judoka Beata Kabat (antrenor Ionel Lazăr), la categoria +78 kilograme. De menţionat că și celelalte fete de la CSM Arad au obținut un loc merituos, astfel că judoka Andreea Ciopraga a pierdut meciul pentru medalia de bronz, iar Larisa Halic s-a clasat pe locul 7. Următoarea competiție naţională va fi peste două săptămâni, finala destinată juniorilor I.

Etichete: Beata Kabat, csm arad, ionel lazăr
Un pacient de 28 de ani internat pe tronsonul COVID al „Municipalului” S-A SPÂNZURAT în baie, cu șnurul de la pantalonii de pijama
Daniela Dodean luptă pentru titlu, în Franţa!