Liderul a „spălat pe jos” cu noi: FCC ICIM ARAD – Sepsi Sfântu Gheorghe 54 – 92

icim 222

FCC ICIM ARAD – Sepsi Sfântu Gheorghe 54 – 92

Prima înfrângere pe teren propriu în anul 2019 pentru baschetbalistele de la FCC ICIM Arad, de această dată putem vorbii despre o înfrângere programată, întrucât la Arad a sosit liderul Sepsi Sfântu Gheorghe. Oaspetele s-au impus clar fiind nu departe de pragul de 100 de puncte. Este a patra înfrângere consecutivă. Cel mai echilibrat scor pe tabelă s-a consemnat în minutul 5 (10 – 11). Singura satisfactie a spectatorilor prezenți a fost reîntâlnirea cu exarădencele Părău și Ildiko Nagy, acestea fiind întâmpinate cu flori.

Despre ce s-a întâmplat pe parchetul sălii Victoria din Arad, exprimă scorul pe sferturi 16 – 23; 11 – 30; 13 – 18; 14 – 21.
Mai îngrijorător e faptul că arădencele reveneau acasă după o înfrângere surprinzătoare la Cluj pe terenul ultimei clasate 77 – 74, după ce la Arad au câștigat clar. E limpede că la Arad asistăm la reformarea unei echipe tinere, dar și la o criză de rezultate. În runda următoare arădencele se vor deplasa la Satu Mare.

ICIM: Dzombeta 16; Deura 12; Ardelean 10; Fodor 7; Hadzovic 5; Neagu 2; Ciotir 2.
Sepsi: Ghizila 22; Solopova 19; Higins 15; Whitted 9; Kovacs 8; Părău 8; Șipoș 7; Nagy 2, Demeter 2.

Etichete: icim, nagy, părău, sepsi
Curs de instruire „Responsabil cu protecția datelor cu caracter personal” organizat de Camera de Comerț Arad [VEZI CONDIȚII]
[ACTUALIZARE] ISU și SMURD, asistate de Poliție, au extras cadavrul unui bărbat dintr-un canal din Micălaca