Marius Copil a părăsit turneul de la Orleans

copil 2

Perechea Marius Copil/Lukas Rosol a fost învinsă în minim de seturi, marţi seară, cu scorul identic de 6-4, 6-4, de olandezii Sander Arends/David Pel. Arădeanul şi partenerul său au pierdut după 66 de minute de joc Meciul a contat pentru prima etapă a probei de dublu din cadrul turneului challenger de la Orleans (Franţa).

Marius Copil a urcat un loc în debutul acestei săptămâni în clasamentul ATP la simplu (86), a fost astăzi al cincilea favorit al probei de simplu. În primul tur al aceluiași turneu în proba de simplu, acesta a jucat împotriva francezului Tristan Lamasine (263 ATP). Surprinzător Copil a fost învins de francezul Tristan Lamasine, numărul 263 mondial, scor 6-4, 6-1, într-o oră şi două minute, părăsind astfel și în proba de simplu turneul din Franța doat cu premii de  137.560 de euro.

Etichete: atp, Marius Copil, Orleans, Tristan Lamasine
Sonia Ichim şi Alenia Biringer – AUR pe linie la „Pecs Cup”!
[ACTUALIZARE] Încă un GOL istoric marcat de Primăria Sebiș în „meciul inegal” dintre Spitalul Orășenesc și echipa de fotbal. Consilierii opoziției cer AUDIT EXTERN!