Remiză albă după o partidă cu fotbal puțin sub fulgi de zăpadă

UTA – Viitorul 0 – 0

UTA: Fl. Iacob – Tomozei, Erico da Silva, Benga, Roumpoulakou – Oroian, Albu, Vorobjovas, D. Rusu – Roger jr., Hora. Au mai evoluat:  Antal,  Roșu,  Miculescu,  Antrenor: Laszlo Balint.

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Dobrosavlevici, Ghiță, De Nooijer – Benzar, Artean, Ciobanu – Ely Fernandes, Luckassen, G. Ganea. Au mai evoluat:  Mățan, Sabala, Haită, Dussaut, Mladen.

Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitri: Lucian Rusandu – Imre Bucsi (ambii din Sfântu Gheorghe), Stelian Slabu (Brașov). Rezervă: Viorel Flueran (Craiova). Observator FRF: Zoltan Szekely (Baia Mare).

Doar cinci puncte a adunat echipa lui Laszlo Balint pe tren propriu în tur.
Am asistat la un joc între cele două careuri, fără ocazii clare, până înapropiere de jumătatea primei reprize – mai întâi Hora a fost la un pas să treacă de ultimul apărător dar mingea lui  pentru  sprinta, apoi Denis Rusu  primit  o minge în fața careului, dar a preferat să paseze pentru Roger, șutul acestuia fiind reținut ușor de Cojocaru. Era minutul 23.
În minutul 27, Ciobanu a încercat să-l surprindă pe Iacob cu un șut de la 30 de metri. Virgil Ghiță îl bruschează pe Roger în marginea careului, deși mingea ajunsese la Cojocaru, a urmat șutul din lovitură liberă trimis de Hora pe lângă poartă.
Deși nu a contat mult în atac,  ultimul minut  înainte de pauză a adus o tresărire a constănțenilor, șutul lui Ciobanu de la 23 de metri fiind respins de lângă bară de portarul Iacob.
După pauză, Hora nu reușește să șuteze din prima, încearcă să îi așeze lui Oroian. Ritmul jocului a devenit mai ridicat după pauză. În minutul 59  Hora, scapă singur cu Cojocaru dar își prelungește prea mult mingea și portarul oaspeților reține. În minutul 72, arădenii reușesc să scpe pe contraatac  Antal intrat în careu trimite spre Hora, dar Dobrosavlevici reușește să respingă.
În jur de 10 minute au evoluat arădenii în superioritate numerică: Ghiță a văzut cartonaș roșu după un cumul de cartonașe galbene, iar ulterior a fost sacționat un fault asupra lui Roșu.

În 19 ianuarie arădenii joacă la Voluntari.

Etichete: hora, Laszlo Balint, mircea rednic, Viitorul
Compania de Apă ne somează să luăm „măsuri de protecţie a instalaţiilor de apă împotriva îngheţului”. În caz contrar suportăm „costurile de remediere”
Ţinte importante pentru pistolariii CSM Arad: debut de an pe Criş, apoi finala de la Bucureşti