Remiză în primul meci din cantonament

utagorica

UTA – Gorica 1 – 1 ( 1 – 1)

UTA (prima repriză): Iacob – Tomozei, Erico, Medjimorec, Baravykas – Passaglia, Batha -Miculescu, Ubbink, Bustea – Hora.

UTA (repriza a doua): Balauru – Vukcevic, Erico (Mar 68), Baravykas (Tomozei 68), Shlyakov – Batha (Mihai 68), Călin – Antal, Roger jr. Negoescu – Hora (Mercioiu 68)

HNK Gorica (prima repriză): Kotarski – Zavalic, Marjanovic, Jovicic, Zorica – Babec, Junior – Sroler, Mitrovic, Lovric – Brodic.

HNK Gorica (repriza a doua): Banic – Zavalic, Steenvoorden, Krizmanic, Keita – Prsir, Kalik – Sroler, Adzic, Zorica – Janusic.

Ioan Hora a punctat destul de repede în debutul jocului, adversarii au marcat aproape de jumătatea primei reprize prin Marjanovic după o lovitură de colț. Acesta era să fie scorul final stabilit încă de la pauză.

Următorul amical e programat sâmbătă, 3 iulie, de la ora 18, cu slovenii de la NK Aluminij.