SPORTURI

Tabloul principal al turneului de tenis „Ilie Năstase” de la Arad. Meciuri interesante în primul tur

 

 

Tragerea la sorți a tabloului principal al Trofeului „Ilie Năstase” la tenis feminin, turneu cu premii de 15.000 de dolari ajuns la ediția a XIV-a a avut loc luni seara, la hotel Coandi, rezultând numeroase meciuri interesante încă din primul tur. Andreea Mitu, recenta câștigătoare a probei de dublu de la WTA BRD Bucharest Open, alături de Irina Begu, și arădeanca Anda Ghinga, posesoare a unui wild-card din partea organizatorilor, au onorat conferința de presă dedicată evenimentului, alături de Anela Freer (directorul turneului) și Andrei Bardan (supervizor ITF). „Sperăm să avem o săptămâmă bună”, au spus sportivele, care vor înfrunta pe Oana Corneanu, respectiv Alexandra Stăiculescu.

PROGRAMUL DE MARȚI
Terenul Central – ora 11.00
A. Laboutkova (Cehia) vs. G. Tătăruș
T. Jaruskova (Slovacia) vs. N. Berberovic (Bosnia-Herțegovina; 6)
– nu înainte de ora 16.00
I. Gașpar vs. A. Pirok (Ungaria)
A. Ghinga/I. Marko vs. C. Cianci/S. Takamura (Portugalia/Takamura)

Terenul 1
I. Novac vs. G. Duca (7)
A. Gal/D. Gheroghe (Slovenia/România) vs. M. Negoiță/A. Stăiculescu
I. Negoițescu/I. Toachină vs. L. Nagymihaly/I. Novac (Ungaria/România)

Terenul 3
A. Vdovenco (R. Moldova) vs. S. Takamura (Japonia; 3)
J. Gvozdenovic/S. Gvozdenovic (Serbia) vs. O. Corneanu/A. Velcea
A. Ciucă/A. La Cava (România/Italia) vs. G. Duca/A. Laboutkova (România/Cehia)

TABLOUL PRINCIPAL
E. Cadar (1) vs. A. Gal (Slovenia; Q)
C. Argylean (Ungaria) vs A. Damaschin
A. Laboutkova (Cehia) vs. G. Tătăruș
T. Jaruskova (Slovacia) vs. N. Berberovic (Bosnia-Herțegovina; 6)
I. Roșca (6) vs. C. Hristea
V. Surova (Slovacia; Q) vs. L. Nagymihaly (Ungaria)
I. Gașpar vs. A. Pirok (Ungaria)
I. Novac vs. G. Duca (7)
C. Ene (5) vs. A. Sebrek (Serbia; Q)
A. Velcea (WC) vs. K. Miletic (Serbia; Q)
A. La Cava (Italia; Q) vs. V. Karvouni (Grecia; Q)
A. Vdovenco (R. Moldova) vs. S. Takamura (Japonia; 3)
A. Mitu (8) vs. O. Corneanu (WC)
A. Stăiculescu vs. A. Ghinga (WC)
M. Husarova (Slovacia; Q) vs. J. Bojovic (Serbia; Q)
A. Petric (WC) vs. G. Crăciun (2)

 

Cosmin Gherman, 7 august 2018 10:25