Turneu al selecționatelor AJF Under 12 la Arad

ajf u 12

Selecționatele de copii născuți în 2006, reprezentând județele Arad, Timiș, Caraș-Severin și Hunedoara s-au aflat împreună la Arad. Meciurile s-au jucat pe jumătățile  unui teren normal de fotbal, o partidă disputându-se pe durata a 30 de minute. Aceste 30 de minute au fost împărțite în  trei perioade a câte 10 minute fiecare, antrenorii fiind obligați să folosească în mod egal toți jucătorii din lot.
La meciuri a asistat ,pentru fiecare județ, un referent FRF,  Cristi Sculici a fost supervizorul din orașul nostru, pentru Timiș, Ghiță Chimiuc, pentru Caraș-Severin , Silviu Lupu, iar pentru Hunedoara, Marius Opric.
Cei patru referenți precum și Gheorghiță Geolgău aveau tabele doar cu numerele jucătorilor remarcați, scorurile meciurilor nu au contat

Au arbitrat: Gabriel Hărduț, Cristian Coroban, Andrei Pîslaru și Sebastian Popa, toți din Arad.

La final , AJF Arad a premiat toate echipele în mod egal, oferindu-le cupe și medalii.

Lotul reprezentativ al AJF Arad: Coman Marco, Iulian Toader, Răzvan Joldea, Casian Buza, Gabriel Szoke, Daniel Călin, Rareș Narsesovici, Marcus Bele, Ianis Sas, Andrei Nedelea, Ion Mișcoi, Robeet Bănățan, Denis Ene , Adelin Nica.
Antrenori: Flavius Moisa, Adrian Sas, Marius Ciubăncan, Alexandru Gaica și Florin Rusu

Etichete: AJF Arad, chimiuc, ciubăncan, florin rusu, gaica, sculici
Colegiul Economic va fi RELOCAT în vederea reabilitării
MOMENT ÎNĂLȚĂTOR: Andrei ANDO a închiriat sala, numele „Iuliu Maniu”, toate instituțiile Aradului, Garda de Onoare de la Alba Iulia plus Raioanele Ungheni și Ialoveni pentru a-și lansa cartea despre Marea Unire!